Reklaam sulgub sekundi pärast

Meie lapsed on liiga paksud! Ministeerium tahab keelata ebatervisliku toidu telereklaamid

TV3 uudised

Sotsiaalministeerium soovib leevendada alkoholireklaami piiranguid ning ebatervisliku või suhkrustatud toidu ja joogi reklaame tahetakse telekanalitel vastupidiselt just keelustada. See moodustab paraku suure osa tele reklaamitulust, mis seaks erakanalite tuleviku kahtluse alla.

Iga kolmas Eesti noor on ülekaaluline ning sotsiaalministeerium on ette võtnud selle vastase võitluse. TAI tehtud uuringust selgus, et ülekaalulisuse põhjus peitub väheses liikumises, koolipuhvetis saadavas maiustuses, kodust õpitud toitumisharjumustes ning liigses sotsiaalmeedias veedetud ajas. Sotsiaalministeerium soovib aga toiduregulatsioonide ja ühismeedia reguleerimise asemel keelata ära kõik ebatervisliku toidu ja joogi reklaamid telekanalites.

Terviseminister Riina Sikkut kommenteeris, et telekanalitesse ei ostetaks toidu- ja joogitootjate poolt reklaami, kui see ei jõuaks sihtrühmani. "Kui tal mõju ja vaatajaid ei ole, siis ei ole mõtet seda reklaami teha."

Toidutootja Orkla esindaja sõnul nemad lastele suunatud reklaami ei teegi ja reklaamil on mõju küll, kuid vanemale sihtrühmale. Maiustusi, snäkke ja suhkruga jooke ei reklaamita alla 13-aastastele üheski kanalis ning telesse suunatud reklaami puhul pole nagunii noored sihtgrupiks, sest nemad lineaartelevisiooni peamiste vaatajate hulka ei kuulu.

Orkla Eesti turundusdirektor Annika Oja sõnul on nad meediaagentuuriga kokku leppinud, et sihtrühm on võimalikult lai, aga teles on sihtrühma alumine piir 25 aastat hoolimata sellest, mis on brändiks. "See on efektiivne antud meedia puhul. 25+ on see, keda me telemeediast eelkõige kätte saame."

Tartu Ülikool ja WHO viisid läbi uuringu, kus analüüsiti, kui palju lapsed tele vahendusel toidureklaame näevad ja raporti kohaselt oli siiski 69% toidu- ja joogi reklaamidest lastele sobimatu. Ehk reklaam lihast, mineraalveest, magustatud jookidest ja maiustustest.

Telekanalite sõnul aga selliseid reklaame lastekanalites ei edastata ning ka lastele suunatud saadete eel ja järel hoitakse silma peal, et sobimatuid reklaame ei ilmuks. Ringhäälingute liidu sõnul peaks niigi reguleeritud tele asemel hoopis sotsiaalmeedia kanalites jõudva info kontrollimisega tegelema.

Õhku jääb siiski küsimus, kui suur osa laste ülekaalulisusest moodustab reklaam ning kui palju näiteks kodust kaasa tulnud harjumused või ühismeediast nähtud videod.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Näita 3 kommentaari

…….PEAB ALLES JÄÄMA!!!!!!!!!!!!!Refikate kiuste!!!!!!!!!!!!
Need mitmeid tuhandeid teenivad Refikad seal Riigikogus ei kannata lihtsalt ,et tavalised inimesed ka saaks mingeid hüvesid ,sellepärast see neile ette jääbki!!!!!!!!!!!
REFIKAD arvavad,et AINULT NEILE on kõik hüved ja mugavused lubatud ja ette nähtud ;!!!!!!!!!!!!
. Ise istuvad oma limusiinides ,mis neile see tasuta ühistransport ette jääb !!!!????,Kes neil keelab samuti sellega sõita???
Kraabivad omale neid mitmeid tuhandeid palgalisaks kokku ja sellepärast ei jätkunudki rohkem pensionidele juurde lisada ,et pikki aastaid töötanud pensionärid ka saaks normaalse suurusega pensioni !!!!!!!!!!!!
Nad pole ise pooltki nii palju töötanud kui tänased ja tulevased pensionärid ,kes 2–3 aasta pärast pensionile jäövad!!!!!!!!Hoopis pensionärid on väärt seda mitmetuhandelist pensioni,mitte noored ja täies jõus riigikogulased!!!!!!!!!
Ja mingit kuluhüvitist ka neil vaja pole,aitab täiesti sellest palgast,mida nad Riigikogus teenivad!!!!!!!!!!
Seda on isegi LIIGA PALJU !!!!!!!!!!!!!!!!RIIGIKOGULASED peaks hoopis sama seda summat,mis nad pensionideks välja maksavad ja pensionärid on ära teeninud selle. MITMETUHANDESE PENSIONI,mis praegu läheb Riigikogulastele ,kes pole pooltki nii palju töötanud kui pensionärid !!!!!!!!!!!
Kui sotsKaitseninister Riisalo oli kärme maha võtma suurperede toetusi ,siis VÄHEMALT JÄÄGU TASUTA ÜHISTRANSPORTKI. ALLES,et. tavalised lihtsad inimesed saaks selle võrragi raha kokku hoida!!!!!!!!!!!!!!
Aga ei,kus sa sellega!!!!!!!!
Neil on vaja. KÕIK VÕIMALUSED ÄRA VÕTTA ,ET LIHTNE INIMENE EI SAAKS KOHE MITRE SENTIGI. RAHA OMA TARBEKS HOIDA !!!!!!!!!!
MUUDKUI MÕELDAKSE JUURDE ÜHA JABURAMAID MAKSE ,mis viimasegi sendi saaks võtta lihtsa inimese taskust!!!!!!!!!!!!!!??
Küll ükskord tuleb ka see aeg,kui te ,Refikad,ise saate samaväärselt. kõik selle halva tagasi,mis praegu. oma ülbuse teistele inimestele teete!!!!!!!!!!Ja see aeg pole kaugel!!!!!!!!!!

.

Vasta

….see on,kui keelates ära EBATERVISLIKU TOIDU REKLAAMID!!!!!!!
EGA see siis üksi. ei tee noori paksuks !!!!!!!!!Küll te olete ikka lihtsameelsed!!!!!!!!!!!!!!
Kui ka keelates ära ebatervisliku toidu reklaami,ega see siis kohe seda ei tähenda ,et siis enam üldse ei osteta neid kaupu ,mis nn.EBATERVISLIKUKS peetakse !!!!!!!!!!!!!!
. Sellegipoolest ostetakse edasi!!!!!!!!
,Ega inimesed siis ainult reklaami pärast kaupu e osta!!!!!!!!!!!!!
Miks noored ülekaalulised on,see on hoopis teise põhjuse pärast !!!!!!!!
Koolides on õppeprogrammid liiga raskeks ja see tekitab õpilastes ,noortes stressi,aga stress ise teeb ki noored ja väiksemad õpilased paksuks !!!!!!!!!!
Põhjus on hoopis LIIGA RASKETES ÕPPEPROGRAMMIDES ,mitte nn . ebatervislikus toidus .!!!!!!!!!!!
Ma olen ise koolis töötanud ja tean,mida räägin!!!!!!
Mul oli võimalus ka kooli medõega ja tema rääkis ,kui palju õpilasi käib tema juures rahusteid ja stressi vastaseid vahendeid küsimad

Vasta

Kas on tõesti seda vaja ,et juba nii noored inimesed—hakkavad kasutama. rahusteid ja stressi vastaseid ravimeid!!!!!!!!?????????
Kas see pole liiga vara ja liiga ohtlik,kui juba õpilased hakkavad kasutama rahusteid ja stressi vastaseid ravimeid??????
Hoopis selle peale peaks mõtlema kogu see suur ametkond ,mis saab niimoodi meie noortest !!!!!!!!!!!!!!!??????
Sellest tuleks alustada hoopis,mitte mingite toiduainete keelamisest !!!!!!!!!!
. Kui õppeprogrammid oleks noortele õpilastele jõukohased ,siis poleks neil vaja ka mingeid stressivastaseid vahendeid !!!!!!!!!!!!!!!!
Parem koostage õpilastele normaalsed ÕPPEPROGRAMMID,et nad ei peaks end päevade ja ööde kaupa hulluks pingutama !!!!!!!!
Et kontrolltöödeks. poleks vaja poole ööni õppida ja tuupida ja eksamiteks samuti.
Noortele peab jääma aega ka spordi–ja kultuuriga tegelemiseks ,mitte nad ei pea end stressi ajama nende hullumeelsete õppeprogrammide pärast.
Mäletan koolist ühte noort gümnaasiumi astme neiut ,kes nuttis garderoobis ,sest ta sai eksamil 5 asemel 3.
Kui ma küsisin,miks ta siis nutab,ta ei kukkunud ju läbi päriselt ,siis ütles ,et ta ei julge koju minna ,sest saab ema käest sõimata selle 3 pärast.
Kas tõesti on vaja seda,et mingi fanaatikust ema pärast peab tütar end stessiminekuni õppima!!!!!??????
Kas tõepoolest on seda vaja ,et noored peavad AINULT 5–e saamiseks ennast hulluks õppima?????
Kas poleks õigem ja parem,kui need õppeprogrammide koostajad ei ajaks taga ülitarkust ja mingite ajuvabade konkursside nimel õpilased ei peaks end stressiminekuni ö see läbi tuupima!!!!!!!!!!
. OLGE OMETI INIMESED,ärge ajage noori enneaegu hulluks !!!!!!!!
Kõik õpilased pole ühesuguste võimetega ,,ärge ajage neid ilmaasjata stressi!!!!!!!
See tekitabki noortes mõttetut kaalutõusu ,mida arvatakse mingi ebatervisliku toidu süüks olevat.
Aga TEGELIK PÕHJUS ON HOOPIS ÕPILASTE JA NOORTE INIMESTE STRESSIS –olek!!!!!!!!!!!!
Tulge mõistusele !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vasta