Reklaam sulgub sekundi pärast

Ligi sada rikkumist tunnis: kevadised teeolud panevad autojuhte piirkiirusele vilistama

TV3 uudised

Kevade tulekuga on autojuhid muutunud uljamaks ning määratud piirkiirused kipuvad põhimagistraalidel vurades meelest minema. Seda tõendab Tallinna-Pärnu maanteel läbiviidud piirkiiruse kontroll, kus mõne tunniga fikseeriti ligikaudu sada patustajat.

Mitte sugugi kõik autojuhid ei järgi piirkiirust. "TV3 uudised" käis kaasas politseiga, kes reedesel pärastlõunal Tallinn-Pärnu maanteel Rapla maakonnas kiirusest kinnipidamist kontrollis. Seda tehti üsna suurte jõududega ja kombineeritult. Põhjus on selles, et kevadiselt head teed on keskmise kiiruse oluliselt kõrgemaks vedanud. 

Kiirust mõõdeti kokku kolmes kohas, mis tähendab, et kui juht ühest mõõtmispunktist mööda pääses, ei pruukinud sama juhtuda teises mõõtmispunktis.

"Kui lootsime, et politsei nägemine inimesi ja liiklust rahustab, siis kahjuks pilt on vastupidine. Mõju on hetkeline ja rikkujaid on ikkagi väga palju. Päev läbi on sadanud vihma, temperatuur on nullilähedane, nähtavus on kehv. Kiirused, mis oleme keskmiselt tabanud, on 120 ja natukene ülespoole," ütles välijuht Janno Tobi.

Rikkumiste vormistamisel tekkisid juba järjekorrad. Kokku fikseeriti mõne tunni jooksul 83 piirkiiruse ületamist. "Olenemata ilmast on ikkagi väga palju patustajaid, kes hindavad olusid paremaks kui need on ja kipuvad kiirust ületama."

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad