Reklaam sulgub sekundi pärast

Kellele on nõus eestlased laenu andma? Murelik proua hoiatab: sealt ei saa kunagi raha tagasi!

TV3 UUDISED

"TV3 uudised" uuris, milline seis valitseb Eesti laenuturul. Selgub, et laenuandjate hulk on võrreldes mullusega langenud, kuid abivajajaid on seevastu üha rohkem. Tallinna tänaval jalutava proua sõnul ei tasu kunagi sugulastele raha laenata, sest laenu tagasisaamisega võivad tekkida raskused.

Citadele jaepanganduse juht Marina Hakiainen selgitab olukorda laenuandjate vähenemise taga: "See näitab, et Euribor ja hinnatõus mõjutab meid kõiki ja samas inimeste arv, kel on abi vaja, on kasvanud. Eelmine aasta oli 10 protsenti, sel aastal juba 15 protsenti, mis jälle näitab, et hinnatõus mõjutab meid kõiki."

"TV3 uudised" käis tänaval kõndivate inimeste käest küsimas, kas tõesti võetakse laenu, et tasuda oma kommunaalmakseid ning kellele oleksid inimesed ise nõus raha laenama.

"Ei (ole laenu küsinud), katsuks hakkama saada oma asjadega," räägib üks Tallinna tänaval jalutav proua. Ta lisab, et oleks nõus ise laenu andma ainult väga heale tuttavale.

Teine proua kinnitab, et ka tema pole lähiajal laenu küsinud ega ka kellelegi ise raha laenanud. "Sealt ei saa kunagi (raha) tagasi, kui sugulastele midagi annad," lisab ta.

Vaata artikli päises olevast videost, milliseid nõuandeid jagab spetsialist laenatud raha kiireks tagasisaamiseks lähikondlaste käest!