Iisraeli sõja mõjud: Välisministeerium avaldas kohad, kuhu nad reisida ei soovita

Eestlased eelistavad reisimisel kuuma päikest ja jahutavat meretuult ning vaatamata Iisraeli sõjale, lennatakse endiselt aktiivselt ka Egiptusesse. Välisministeerium selles probleemi ei näe.

Oktoobrikuu alguses lasti Vahemere-äärses Alexandria linnas maha kaks Iisraeli turisti. Hoolimata viimase aja intsidentidest, pole turism eestlaste lemmikpaika Egiptusesse vähenenud. “Me oleme alati järginud seda reeglit, et reisijate ohutus on peamine, meie prioriteet number üks, aga praegu me ei näe ohtu põhipiirkondadele, mis on Egiptuses Sharm El Sheikh ja Hurghada,” ütles Novatours turundusjuht Olev Riisberg.

Välisministeeriumi sõnul ei näe nad põhjust oma reisisoovitusi muuta. See, mis on aastaid kehtinud, kehtib ka täna. “Me soovitame vältida reisimist Siinai poolsaarele. See on nii juba aastaid olnud julgeolekuolukorra tõttu. Samuti soovitame vältida reisimist Liibüa piirialadele, kus samuti on terrorismioht suurem ja samuti vältida reisimist kõrbealade, mis jäävad läände,” ütles välisministeeriumi konsulaarabi büroo direktor Ketlin Viimsalu.

Siiski kõigi osapoolte sõnul turvalises Egiptuses on Novatours siiski oma plaanides muudatusi teinud. “Me oleme teinud korrektuure oma ekskursioonides, samuti oleme maha võtnud Niiluse kruiisid sellel aastal ja see olukord on mõjutanud meie Jordaania reise, mille me oleme ära tühistanud,” lisas Riisberg.

Samal ajal, mis Eesti välisministeerium hoiab pigem leebet joont, on Euroopas riike, kes oma hoiakut Egiptuse osas on muutnud. Näiteks Bulgaaria on oma reisihoiatust karmistanud. “Meie ei ole andnud soovitust, et jätke oma reis ära, sest iga isik võtab selle otsuse vastu iseseisvalt, kas ta reisib sinna või mitte,” lisas Viimsalu.

Seni, kuni aga rünnakuid turistide vastu ei tehta, lendavad kõik Eesti suured reisikorraldajad Egiptusesse. Olev Riisbergi sõnul jälgitakse olukorda ning kui olukord muutub, siis ollakse valmis operatiivselt tegutsema ja ta usub, et ka teised reisikorraldajad käituvad sarnaselt.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot TV3 uudiste kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad