Reklaam sulgub sekundi pärast

Hulljulge noormees jookseb ümber Eesti: tahan leida oma füüsilise ja vaimsete võimete piirid

Joonas Mengel on võtnud endale eesmärgiks Eestile joostes tiir peale teha. Miks ta seda teeb ja kui kaua see siis aega võtab? Seda käis uurimas "TV3 uudised".

"Augustiks ma olin üle 500 päeva iga päev jooksnud ja mul olid jooksujalatsid ära kulunud ning mul oli uusi vaja. Poolnaljaga ma tegi Instagrami video, kus ma ütlesin, et "Nike, kui te annate mulle oma parimad jalatsid, siis ma jooksen ümber Eesti,"" räägib Joonas "TV3 uudistele". Nii sündiski hullumeelne idee teha tiir ümber Eestimaa ja seda vaid kondimootoril.

Joonas on viimased kaks aastat üritanud ühte asja enda puhul treenida, milleks on oma sõna pidamine, isegi kui see on öeldud poolnaljaga. "Sügaval sisimas ma teadsin, et kui ma ütlesin selle nii välja, siis ma pean selle ära tegema," sõnab ta.

"TV3 uudiste" reporter Virgo Pärn püüdis mehe kinni hetkel, mil tal oli pisike puhkepaus ja kuna Joonase näol pole tegemist profisportlasega, tuleb tal väga palju oma keha kuulata. "Kuna mu ema vaatab, siis ma ütlen, et kõik on hästi (naerab), aga tegelikult on väga raske. Kolmanda päeva alguseks ma hakkasin kahtlema, kas ma saan ikka hakkama ja jalad olid täiesti läbi, aga see oli viis päeva tagasi ja ma olen 200 kilomeetrit lisaks teinud, nii et kõik on hästi! Sõnum on see, et vahel tuleb tegema hakata ja siis käigupealt vaadata, kuidas probleeme lahendada."

Katsumusterohket teekonda kõrvutab Joonas veekottidega, mis on seotud põlvede ja kandade ümber, ent vee asemel on lihtsalt valu. "Sellega imelikul kombel harjub ära ja siis mulle isegi meeldib see!"

Jooksmisega alustas ta alles eelmisel aastal, sest tundis, et on vormist väljas ja tervis oli tuksis. "Ma olin alakaaluline, unehäired, motivatsioonipuudus, söömishäired. Ma kaalusin 69 kilo ja kõige tipuks ma suutsin veel metsast ühe puugi saada, millega ma sain borrelioosi. Mul tuli vasakusse jalga närvikahjustus ja see oli viimane piisk, et midagi peab muutuma," jutustab Joonas.

Pöörase väljakutse iseendale esitanud noormees innustab ka kõiki teisi end proovile panema ja seda nii, et sa ka endas kahtleksid, kas sa sellega hakkama saad. "Ma tahan leida oma füüsilise ja vaimsete võimete piirid. Mingi osa minust tahab leida selle koha, kus ma kukun põlvili maha ja ütlen, et ma ei saa hakkama sellega. Ma tahan kogeda, mis tunne see on ja anda endast kõik ja siis veel ja veel ja veel. Kui sellest midagi välja ei tule, siis ma jätan pooleli," ütleb ta.

Vaata Joonase lugu lähemalt "TV3 uudiste" videoloost!

Kommentaarid puuduvad