Reklaam sulgub sekundi pärast

FOTOD JA VIDEO | Heategevuslikul trepijooksul koguti laste heaks muljetavaldav summa

Neljapäeval toimus Skyoni 26-korruselises ärihoones heategevuslik trepijooks, mille raames koguti Minu Unistuste Päeva fondi ligemale 3874 euro ulatuses annetusi. Trepijooksul pani ennast proovile ka maadleja Heiki Nabi.

Kolmandat aastat järjest toimus Capita Milli korraldatud Skyoni trepijooks, mis tõi kokku 149 inimest, kel avanes võimalus end sportlikult proovile panna ning samuti teha jõulueelne heategu. Trepijooksu sai läbida nii kõndides kui ka joostes, kuid vaid kõige kiirem pälvis rändkarika.

Capital Mill annetas Skyoni maja 26 korruse läbimisel iga osaleja eest 26 eurot heategevusfondile Minu Unistuste Päev, mis viib ellu raskelt ja krooniliselt haigete laste unistusi. Kokku koguti annetusteks 3874 eurot.

Üritusel käisid kohal ka "TV3 uudised" ning reporter Karl-Johannes Kõiv pani ka ennast trepijooksus proovile. Vaata videost, kuidas tal läks!

„Seda me teame, et sa jõuad inimesi nagu jahukott üle õla visata. Kui hea sa treppidest üles ronimises oled?” küsis TV3 reporter maadleja Heiki Nabilt.

„No käinud oleme kõik treppidest ja tegelikult 7-10 korrust oled ikka üles jalutanud. 26 korrust üles joosta on mul esmane kogemus, nii et olen põnevil teada saama, et mis tunne on. Kindlasti on raske, aga väga huvitav saab olema.”

Kuna TV3 reporteril on varasem kogemus juba olemas, lasti 2012. aasta Londoni olümpial Kreeka-Rooma maadluses hõbemedali teeninud Heiki Nabil esimesena rajale minna. Skyoni tipus paiknev kell näitas kahekordse maailmameistri ajaks 3 minutit ja 20 sekundit.

TV3 reporter Karl-Johannes Kõiv sai ajaks 3 minutit ja 15 sekundit. See tulemus oli võrreldes reporteri eelmise aasta detsembri ajaga 17 sekundit aeglasem, ehk kibemagus võit. „Kas me võime teha sellise kokkuleppe, kuna ma jooksin sinust kiiremini: kui sa pääsed järgmise aasta olümpiamängudele ja sealt medaliga jälle tagasi tuled, siis saab TV3 spetsiaalselt sinult esimesena intervjuu?” küsis reporter.

„No kui te olete väga tublid maadlust reklaamima ja maadlusest rääkima, siis ma arvan, et me saame kokkuleppele, et oleme rääkinud. Aga ma tahan veel selle aja juurde tulla, et meie kehakaalud on erinevad, ma poen selle taha peitu. Mul on natuke raskem joosta, kui sul,” vastas Nabi.

Aga kes oli üritajatest kõige välejalgsem? Tulemusega 2 minutit ja 4 sekundit lõpetas tuletõrjuja Sander Kaur.

„Vist ei pea olema kõrgema selgeltnägemise võimega, et aru saada, et trenni on kõvasti sellel samal alal tehtud?” küsis reporter.

„Jaa, et juba ligi seitse aastat, ma arvan, olen tegelenud trepijooksuga. Täna sõber ja treeningkaaslane Rauno Tiits ka helistas, et kuule, et niisugune heategevusjooks on käimas, et äkki tahad tulla teha trenni ja proovida, kuidas on. Ma ei lasknud kaua oodata. Tulingi kohale, proovisin ära ja läks üsna hästi.”

Kaks nädalat tagasi vallutas Sander Kaur Hiinas 119 korruselise pilvelõhkuja. Tõusumeetreid kogunes 552. Seega Skyon oli säärase kaliibriga mehele lapsemäng. „23 minutit ja 16 sekundit, et võis täitsa rahule jääda. Mina olen rohkem just selline 20-30 korruse mees, et seal oli 119 oli minu jaoks ka uus asi. Aeg oli pigem hea,” ütles Kaur.

Vaata galeriid sündmuselt!

"Skyoni trepijooksu annetus Minu Unistuste Päevale aitab kinkida rõõmu ühiskonna kõige nõrgemale sihtgrupile - tõsiselt haigetele lastele. Meie fond viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi, et pakkuda lastele ja nende peredele emotsionaalset tuge, mis on oluline osa raviprotsessi tervikus,“ ütles Sihtasutuse Minu Unistuste Päeva tegevjuht Margarita Ingel. „Kahjuks raskelt haigete laste arv aastatega ei kahane ning iga aastaga on ellu viidud personaalsete unistuste päevade number kasvanud.“

Margarita Ingeli sõnul kasvab nõnda ka kogukond, kuhu kuuluvad sihtrühma lapsed, nende pered ja koostööpartneritest ühingud. Lisaks personaalsetele unistuste päevadele korraldab fond perepäevi, kus sarnase kogemusega pered saavad omavahel tuttavaks, veeta kvaliteetaega ning saada olulist vaimset tuge ja kontakte. „Oleme südamest tänulikud selle olulise annetuse ja koostöö eest, mille tulemusena sai käesoleval aastal tänu mullusele heategevuslikule trepijooksule ellu viidud kahe armsa lapse unistuste päevad ja talvine perepäev, millest võtsid osa meie sihtrühma lapsed, pered ja ühingud," lisas ta.

Skyoni heategevuslikul trepijooksul osales tänavu ka kahekordne maailmameister Kreeka-Rooma maadluses Heiki Nabi. „See oli kahtlemata pingututust nõudnud väljakutse,“ tõdes sportlane. „Ma pole varem trepijooksul osalenud, kuid mulle see üritus väga meeldis. Liiatigi oli eesmärk heategevuslik, et toetada Minu Unistust Päeva fondi. Kutsun teisigi üles järgmisel aastal trepijooksul osalema.“

Trepijooksu võitjaks tuli tänavu ajaga 2.04 trepijooksuga professionaalsel tasemel tegelev Sander Kaur.

26 korruse peale tuli tippu jõudmiseks läbida 545 trepiastet. Trepid läbinud Capital Milli tegevjuht Kaarel Loigu lausus, et Skyoni heategevuslikust trepijooksust on praeguseks saanud ilus traditsioon, mis on populaarne nii kõrghoones töötavate inimeste seas kui kogunud tuntust kaugemalgi – seda kinnitab kasvõi professionaalsete trepijooksjate osalemine tänavusel sündmusel. „Pole vahet, kui kiiresti Skyoni viimasele korrusele jõutakse, iga osaleja aitab sellega teha omapoolse väikese heateo. Seekordsel jooksul oli näiteks ka osaleja, kes läbis treppe kümme korda,“ sõnas ta.

Kommentaarid puuduvad