Eksperiment: mis juhtub kehaga siis, kui kuu aega alkoholi mitte juua?

"TV3 uudiste" reporter Marie Metsur viis läbi eksperimendi ja jättis kuuks ajaks alkoholi tarbimise maha. Kas ja millist mõju avaldas see tema kehale?

September on teatavasti kuu, kus paljud eestlased loobuvad alkoholi tarbimisest seoses "Septembris ei joo" kampaaniaga. Nüüd võttis eksperimendist osa ka "TV3 uudiste" reporter Marie Metsur, kes valis pidudel ja ka vabal ajal tarbimiseks alkoholi asemel vee. Kuidas see tal õnnestus?

"Ahvatlusi on nii palju," tõdeb Metsur kuu alguses, kelle sõnul on septembris ohtralt üritusi ees ootamas, kus reeglina alati ka alkoholi tarbitakse. Eesti Konjunktuuriinstituudi uuringu kohaselt tarbisid täiskasvanud eestlased keskmiselt eelmisel aastal 11,1 liitrit absoluutalkoholi, mis on võrdne 27,5 liitri viinaga. See arv on väga suur. Perearst Irina Fomkina sõnul tähendab see seda, et inimestel, kes tarbivad nii palju alkoholi, on kahtlemata probleeme südame, ajutegevuse ja maksaga. 

Metsur tõdeb, et tavaliselt haarab ta külla minnes külakostiks kaasa pudeli veini, ent kuna septembris tegi ta alkoholist pausi, pidi ta esialgu mõtlema, mida üldse kaasa võtta - alkoholivabu alternatiive ta samuti juua ei tahtnud. Samas aga avastas ta, et alkoholist loobumine mõjus positiivselt tema trennitahtele ja sporditulemustele. "Kui võtta pokaal veini, siis ei juhtu mitte midagi, aga kui te joote näiteks 3-4 pokaali päevas, siis tasapisi see hakkab mõjutama tervet keha," sõnab Fomkina.

Alkoholist loobumine tõi endaga kaasa ka palju soovimatuid küsimusi. "Kui ütlesin, et ma ei joo, tuli tihtipeale küsimus, miks, millele järgnes tihtipeale naljatades ka küsimus, et kas oled rase? Siinkohal jäin mõtlema, et kas ka mehed peavad sellistele küsimustele aru andma," mõtiskleb Metsur.

Kas ja millist mõju aga üldse avaldab kuuks ajast alkoholist loobumine inimese organismile? "Üks kuu on vähe aega, aga me peame iga kuu sellega tegutsema. Resultaat tuleb siis, kui inimene ei joo neli ja pool aastat, siis me näeme tulemusi. Üks-kaks kuud on väga vähe aega," tõdeb Fomkina.

Vaata videost, kuidas eksperiment Metsuri jaoks lõppes ja mida ta sellest õppis!

Kommentaarid puuduvad