Reklaam sulgub sekundi pärast

EKRE-s keeb korraga mitu sisetüli. Mart Helme erakonnakaaslasest: tulgu nüüd ikka mõistusele!

"TV3 uudised"

Opositsioonierakonnas EKRE-s keeb korraga mitu sisetüli. Erakonna esimees Martin Helme ja praegune eurosaadik Jaak Madison jagelevad europarlamendi valimiste pärast ning Mart Helme manitseb Henn Põlluaasa, kelle arvates napib erakonnas demokraatiat.

Erakonnad ei ole oma olemuselt suured sõbralikud pered, vaid oma kired möllavad sealgi. "TV3 uudised" vahendab, et praegu on kõige suurem lahkheli toimunud EKRE sees. Nimelt kogub EKRE-s hoogu vastuolu Jaak Madisoni ja Martin Helme vahel. Martin Helme kahtleb avalikult Jaak Madisoni väärtushinnangutes ja tema sobivuses tähtsaid otsuseid tegema.

"Meil on endal kõrgemad nõudmised omaenda poliitikutele, kandidaatidele. Me ei räägi ilmaasjata sellest, et poliitikas karakter ja iseloom ka loeb. Lõppkokkuvõttes, kui keerulises olukorras on vaja mingeid otsuseid langetada, siis see, mis on inimese väärtusbaas ja sisemised moraalsed majakad, on oluline," ütles Helme.

Jaak Madison "TV3 uudistele" intervjuu andmist vajalikuks ei pidanud. Telefonivestluses ütles ta aga, et ei lähe kaasa pseudoteema lahkamisega. Esmaspäeval kirjutas ta sotsiaalmeedias, et keskendub Brüsselisse minekule, kuhu ta aga Martin Helme tema sõnul erakonna juhina ei sobiks.

Pühapäeval toonitasid isa ja poeg Helme raadiosaates "Räägime asjast" hoopis vastupidist. "Ma ei näe siin meie kandidaatide seas ühtegi teist, kes oleks sellise rahvusvahelise mõõtmega ja autoriteediga, nagu sina," ütles Mart Helme.

Poeg Martin toonitas, et eriti Europarlamendis nähakse ja hinnatakse kõrgelt ministrikogemust.

Just Europarlamendi valimiste lähenemine ongi erakonnas pingeid toonud. Juhatuses olevat läinud suureks vaidluseks, kes mis koha saab. "Loomulikult selle nimekirja sees kõik on üksteisele konkurendid. Inimesed ju järjestuvad eurovalimistel ümber vastavalt saadud häältele," ütles Martin Helme.

EKRE-st lahkunud Peeter Ernits on süüdistanud EKRE-t perekonnavõimus. Henn Põlluaas kordas "TV3 uudistele", et Ernitsa süüdistused pole laest võetud, kuid avalikult ta erakonna siseelu arutada ei soovinud. "Ma avalikkuse ees meie erakonna siseelu ja küsimusi ei arutata. Kui midagi on, siis ma leian, et seda tuleb kõike seest poolt arutada."

Mart Helme sõnas, et tegemist on inimeste isiklike solvumistega, millel pole midagi pistmist demokraatiaga. Mart Helme sõnul on EKRE-s demokraatiaga kõik korras. "Henn Põlluaas sai minu käest eile kõva-kõva koslepi. Et tulgu nüüd ikka mõistusele. Vaadaku, mismoodi asjad tegelikult on."

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Näita 2 kommentaari

….nagu üks klaaik kunagi ütles!!!!!
Kuna ma tean veidi Madisoni tausta lähemalt ,siis võin niipalju öelda,et ta on isegi kaugele jõudnud ,sest mitte. iga tavalisest perest ja üksikema lapsest pole niikaugele jõudnud .
Kasvõi seegi,et ta üldse Riigikogusse on jõudnud!!!!!!!
Aga ma ei kiida seda heaks,et ta kodust kaugel ja perest eemal selliseid vallatud teeb .
Selles mõttes oli Martin Helmel õigus,mis ta tema kohta ütles .
Aga muidu ma eriti ei poolda ei Helmeid ega ka EKREt üldse .
Ja see,mis Ernits ütles,on täitsa õige,seda olen ammu tähele pannud ,niipalju kui ajakirjanduses ja teles in nendest juttu.
See on muidugi tubli Martinit,et ta ise püüab korralik abielumees olla ja kõrvalhpoorid pole teinud nagu ta isa kunagi.
Mart Helme 1. naine oli ju Sirje Helme ,kunstiteadlane .
Kuidas muidu H..M. Helme Mardi naiseks sai,kui papa Helme poleks truudust murdnud .
Selles mõttes on Martin oma isast korralikum.
Ja kui H.Põlluaas midagi vihjaski oma erakonna sisekliima kohta,siis ilmselt oli sellega põhjust .
Mis puutub Martin Helme ministrikohta,siis see oli ju lausa naljanumber!!!!!!!!!!
Inimene,kes ise ei oska arvutadagi,pannakse RAHANDUSMINISTRIKS …….!!!!!!!!!!!!!!!
LUBAGE NAERDA!!!!!!!
SELLIST ministrit ei saa ju keegi tõsiselt võtta !!!!!!!
Loodetavasti. ei tea seda väljastpoolt Eestit keegi!!!!!!!!!!

Vasta

Ma ikka loodan, et ükskord võidab EKRE niikuinii!

Vasta