Reklaam sulgub sekundi pärast

Arengud Suure-Lähtru juhtumis: politsei tuvastas nii surnud imiku kui ka ema DNA

TV3 UUDISED

Veebruari alguses Suure-Lähtru külast surnuna leitud imiku juhtumi uurijad on tuvastanud nii lapse kui ka tema ema DNA, kuid paraku pole neist kumbagi Eesti andmebaasides. Praegu tegeletakse iga juhtumi kohta käiva vihje kontrollimisega. Politseist kinnitatakse, et paraku leidub ka pahatahtlikke inimesi, kes levitavad juhtunu kohta kuulujutte.

"Vahepeal on selgunud ekspertiisi tulemused, mille järgi saame öelda, et vastsündinud laps oli välja kantud. See tähendab, et vähemalt 8-9-kuune ja sündides oli laps elus," räägib Haapsalu politseijaoskonna menetlusgrupi juht Vello Palmits "TV3 uudistele". 

Taluhoovist surnuna leitud imik oli sündinud kõigest mõned tunnid varem, sest tema keha polnud veel kangestunud. Surma põhjus on aga endiselt ebaselge. "Eksperdid töötavad veel selle nimel. Täpset sünniaega hetkel ei tea, kuid see jääb samasse päeva, kui laps leiti," lisab Palmits.

Politseiuurijatel on ette näidata märgilised arengud

Suure-Lähtru küla asub väikeses Lääne-Nigula vallas, kus kõik kohalikud teineteist tunnevad. Kuna külas polnud ühtegi lapseootel naist, on üsna tõenäoline, et lapse sünnitanud naine on pärit kuskilt kaugemalt. Vald on piirkonnapolitseinikuga pidevas ühenduses, et kõik vihjed jõuaksid uurijateni. 

Politseiuurijatel on tänaseks ette näidata märgilised arengud, kuid kahjuks pole need ema tuvastamisele lähemale viinud. "Oleme leidnud lapse DNA ja samuti on lapse pealt leitud ka ema DNA. Kahjuks ei leidu kumbagi DNA-d Eesti andmebaasides," nendib Palmits.

Kontrollitakse igat infokildu

Paari nädala jooksul on juhtunu kohta politseini jõudnud kümneid teooriaid ja vihjeid. Levivad ka mitmed kuulujutud, kuid praeguses uurimisfaasis kontrollitakse igat infokildu. "Kontrollime kõiki väiteid, mida meile saadetakse. Leidub ka pahatahtlikke inimesi, kes levitavad kuulujutte, kuid kindlasti oleme kõik ära kontrollinud," räägib Palmits.

Politsei palub koheselt teada anda, kui kellelgi on infot lapse sünnitanud ema kohta või kui keegi on märganud midagi kahtlast, mis võiks olla seotud Suure-Lähtru juhtumiga.

Veebruari alguses rullus Läänemaal Suure-Lähtru külas lahti õõvastav juhtum, kui ühe pere koer tõi koduhoovi surnud imiku. Politsei alustas koheselt juhtunu uurimist ja imiku ema otsimist, kuid otsingud pole tänaseni vilja kandnud.

Vaata täpsemalt artikli päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad