Kas mäletad? „Naistevahetuse“ skandaalsed seigad naelutasid eestlased telerite ette 

Lihtsate eestlaste pereelud pisidetailideni avalikkuse ette toonud ja need pehmelt öeldes mugavustsoonist välja surunud „Naistevahetus“ tekitas paljudes küsimuse, kas mitte ei kutsuta saates tülisid ja intriige lausa sihilikult esile. „Oo oo, pere on väike aga suur skandaal,“ kõlab saatesse igati sobiv refrään ansambli Rock Hoteli esitluses. 

Naistevahetuse viimane, 2014. aastal eetrisse läinud hooaeg tõi televaatajateni 12 värvikat episoodi igati tavaliste eestlaste eludest, kelle naispooled end kümneks päevaks omavahel ära vahetasid ja seeläbi end võõra pere hoolde usaldasid. Varasemaid hooaegu jälginud televaatajad võisid küll üht-teist juba ette aimata, kuid siiski oli iga osa unikaalselt rabav.

Võõrad kombed, harjumused, maailmanägemus ja lastekasvatusmeetodid – loomulikult ei lase kired ja arusaamatused end sellistes olukordades kaua oodata ja sõbraliku üksmeele saavutamine on pigem haruldus. Iga hooaeg ületas omamoodi piire, tuues kaasa nii pööraseid armumisi kui ka lahkuminekuid ja südamevalu. 

Viimase hooaja esimene saade tõi kahele osalisele paraja kultuurišoki – ilmselgelt oli vaiksest Eesti maakohast pärit naisel Helel temperamentselt lärmaka Hispaania kuurortlinna peomeluga harjumine raske. Paljude jaoks ehk üllatav, et boheemlaslikule maaperele meeldib just maaelu raskustega võidelda ja ennast seeläbi proovile panna. Võrdselt raske oli ka Hispaania kuurortlinna glamuursema eluga harjunud naisel Linnetil kohaneda eluga maal, kus veega tualeti asemel ootab kuivkäimla.

Hooaja kolmandas saates läksid aga väljakutsetele vastu Marina ja Kaido pere. Toona 29-aastane Marina oli kodune ning hoolitses nelja lapse eest. „Tegu oli armastusega esimesest silmapilgust,“ ütles kaks aastat Kaidoga koos elanud Marina. 
Peres olid püksid kahtlemata Marina jalas. Just tema otsustab kõige üle ise ja kui ei saa oma tahtmist heaga, siis saab kurjaga. „Ta on nii vait, et ei ütle vastu, see ajab kõige rohkem tigedaks. Eks ta pobiseb küll omaette, aga ta mulle näkku ei julge öelda, ütleb Marina naerdes.

„Vahel natukene riidleme. Naisele jääb õigus, eks ma pean sellega leppima,“ ütles Kaido tagasihoidlikult.

„Naljaga öeldakse, et anna pits viina, siis hakkab jutt jooksma, aga tal ei jookse siis ka“, ütles naabermajas elav ning pereelus aktiivselt osalev Marina ema. 
Nii mõnigi eestlane ei saanud ka parima tahtmise juures aru, mis vägi kaasmaalasi sellist tüüpi saatesse ajab. „Mina ei osaleks eluilmaski sellises saates,“ öeldi tihti, kuid vaadati ka järgmisel nädalal uut episoodi suure huviga. Kas ka sina? 

Vaata “Naistevahetuse” viimast hooaega TV3Plays!

Kommentaarid puuduvad