Südantsoojendav! Kalevi värske jõulureklaam teeb kummarduse Eesti õpetajatele

Orkla

Kalevi jõulureklaam
Kalevi jõulureklaam — FOTO: Orkla

Jõuludeni on jäänud aegavaid pisut üle kuu, mis tähendab, et poeletid on juba jõulumaiustustest- ja toodetest lookas ning telekanalitel jooksevad ka juba esimesed jõulureklaamid. Armastatud kommitootja Kalevi tänavune klipp teeb aga kummarduse Eesti õpetajatele.

Kalevi, loovagentuuri Tank ja Eesti tipprežissööri Tanel Toomi koostöös valminud reklaami keskmes on õpetaja, kes annab viimast koolitundi enne jõuluvaheaja algust. Kui lapsed ära lähevad ja õpetaja üksi jääb, on tunda kerget kurbust, ent siis selgub, et õpilased on teinud õpetajale vimkaga kingituse – ühelt poolt mängulise, teisalt südamliku.

Millise täpselt, saab vaadata reklaamklipist:

Tegemist on esimese reklaamiga pärast Kalevi suurt brändiuuendust. „Meie soov oli luua reklaam, mis puudutaks lisaks kommisõpradele Eesti inimesi laiemalt,“ rääkis reklaami sünniloost Kalevi brändijuht Kati Cronenberg. „Kui valdavalt on jõulureklaamid perekesksed, siis Kalevi jõululooga soovime meelde tuletada, et lisaks kõige lähedasematele ümbritsevad meid veel paljud erilised ja tähtsad inimesed, kelle üle siiralt tänulik olla. Tükike head ja magusat on alati hea viis inimesi meeles pidada ja neile aitäh öelda.

Õpetaja fookusesse tõstmisega ei olnud meie eesmärk hetkel ühiskondlikule valupunktile tähelepanu juhtida, pigem olime laetud soovist jagada tunnustust tublidele õpetajatele, keda on Eestimaal palju. Õpetaja lugu narratiivina on laiendatav ka nendele, kes ei ole kooliga otseselt seotud – olgu selleks tore naabripere, kojamees või (kooli) kokatädi. Meelespidamist vajavad kõik ja miks mitte kinkida ka neile tükike head ja tuua nende suudele naeratus.“

Kommentaarid puuduvad