Vau! ERKI Moeshow’l on võimalik näha 1200 suitsupakist tehtud korsettkleiti

”Stuudio” saates käisid külas kaks ERKI Moeshow’l osalevat moekunstnikku – Karl-Christoph Rebane ja Susanna Belinda Kõgel. Noorte disainerite jaoks on tegu vabaduse ilminguga, mille raames pole loomingulisi piiranguid.

17. juunil toimub Noblessneri sadamalinnakus iga-aastane Eesti Kunstiakadeemia tudengite korraldatav legendaarne moe suursündmus ERKI Moeshow 2023, mille raames jõuab avalikkuse ette 14 kollektsiooni noortelt disaineritelt.

Neljandat korda ERKI Moeshow’l osalevate moekunstnike loomingu hulka kuulub näiteks 1200 suitsupakist tehtud korsettkleit, mille tarbeks teised inimesed oma suitsupakkidega panustasid. Eelnevatele aastatele tagasi vaadates tõdes Karl-Christoph, et kui näiteks esimesel korral tegi ta kollektsiooni valmis kahe nädalaga, mille jooksul oli unetunde vähe, siis sel korral sai alustatud juba novembris ning kõik aspektid olid rohkem läbi mõeldud. „Eks nokitsemist on alati muidugi viimase hetkeni,“ tõdes ta.

Ka Susanna Belinda Kõgeli jaoks kulges sel aastal asi rahulikumalt, mida ilmestab ka tema kollektsiooni nimi „Slow Down“. „Lõpetasin just BA kraadi moedisainis ja tahtsingi võtta aega maha, et nautida natukene elu, hetki ja mälestusi ja sellest ka minu kollektsioon. Enamasti on materjalid tikandit, heegeldamist ja kudumist. Kõik on ise tehtud, ma valmistan ise pärllõnga,“ ütles ta oma loomingut näidates.

Saatejuht uuris, kas ERKi Moeshow unikaalsus võibki peituda selles, et seal esitatav looming mõjub teatud inimestele šokeerivalt. „Ma arvan küll jah, seal seal osalevad enamasti EKA ja teisedki moetudengid, kes teevad kollektsioone ja see on väga vabastav viis teha midagi nii loomingulist, minna välja ja mitte teha igapäevaseid riideid, vaid minna oma loominguga ükskõik kuhu ja teha ükskõik mida, see on vabastav,“ ütles Susanna Belinda Kõgel.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad