Reklaam sulgub sekundi pärast

Turvalisus ennekõike! Eesti riigiametnikel keelatakse TikToki kasutamine

— FOTO: 123rf

Eesti riigiametnikel keelatakse töötelefonides TikToki kasutamine. Riigi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia keskuse juht Ergo Tars käis saates "Stuudio" selgitamas, miks selline otsus langetati.

"Kui me vaatame, mis maailmas toimub, siis oleme näinud, et päris paljud riigid on riigiüleselt keelamas või keelanud TikToki kasutamise. Meie ülesanne on tagada, et see, et riigiarvuti töökoht oleks turvaline," rääkiss Tars, miks selline otsus sai vastu võetud. 

Tarsi sõnul on TikToki ohuks andmete lekkimine. "Me peame vaatama natukene sügavamale, et kust see TikTok tuleb ja kes saab ligi sellel infole, mis sisu sa sealt TikTokist tarbid või nendele andmetele, mida rakendus kasutab selleks, et ta su telefonis toimiks. Seda sisu on võimalik ju ka suunata, et näidata meile seda, mida teine pool tahab, et me näeme," tõdes Tars. 

Kui näiteks peaminister Kaja Kallas teeks TikToki saavad rakenduse loojad ligi andmetele, et mis infot ta tarbib, kus ta parasjagu on ja millised on ta kontaktid.

Kui kõikide riigiametnike info oleks niimoodi kättesaadav, siis see võib olla ohuks meie julgeolekule ning neid andmeid oleks võimalik teatud eesmärkideks ära kasutada.

Vaata intervjuud Ergo Tarsiga lähemalt videost:

Kommentaarid puuduvad