Südantlõhestav! 9-aastane tüdruk peab võitlust verevähiga: nutsin hirmu enda seest välja

Väike 9-aastane Eleriin on rõõmsameelne ja naerusuine tütarlaps, kelle igapäeva elu varjutab juba tervelt aasta aega kõige kurjem haigus – vähk.

Eleriini ema sõnul pööras perekonna elu peapeale eelmise aastal, kui tüdrukul tekkisid jalavalud. Esialgu ei osanud ema midagi karta, sest lapsed ikka kasvavad noores eas, ent murepilved tulid siis, kui Eleriinil tekkisid kahtlased palavikud. “Ma tundsin, et midagi on valesti. Ema süda ütles, et midagi on valesti,” räägib ta pisarsilmi.

Pisikesel Eleriini diagnoositi leukeemia ehk verevähk. “Ma lihtsalt nutsin selle hirmu välja. Mu jalad valutasid väga, mu selg valutas. Ma ei saanud isegi kõndida, vaid ma lonkasin,” räägib tüdrukutirts vähi algusstaadiumist.

Koheselt alustati ka aktiivset ravi ja vaatamata kehvale enesetundele, tegi Eleriin koguaeg usinalt ka koolitöid, et teistest mitte maha jääda, ent koduseinte vahel tekkis paratamatult ka piinav üksindus. Vahepeal kandis pisike tüdruk lausa kuu aega juukseid patsis ning ei kamminud neid, sest ei tahtnud oma kiharatest ilma jääda.

Vaata Eleriini lugu artikli päises olevast videost!

Pardiralli on Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu poolt ellu kutsutud heategevuslik üritus –  vannipartide võiduujumine, mille eesmärgiks on tõsta teadlikkust vähihaigete laste ja nende vanemate olukorrast ja kutsuda inimesi ning ettevõtteid neid toetama.

Kümnendat korda toimuv vannipartide võiduujumine vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks toimub lastekaitsepäeval 1. juunil Kadrioru pargis. 

Eleriin
Eleriin — FOTO: Erakogu

Kommentaarid puuduvad