Seksuaalkoolitaja lükkab ümber ühe laialtlevinud müüdi: see on muinasjutt!

Kristina

Hiljuti teatas näitleja Drew Barrymore, et tema jaoks pole tsölibaat ehk seksist hoidumine mitte mingi probleem ja talle isegi sobib selline eluviis. Mida sellest arvata?

“Stuudio” saates käis antud teemal arutlemas Kristina Birk-Vellemaa, kes ei näe tsölibaadis mitte mingit probleemi. “Kui inimesele sobib ja kõik on hästi, siis on fine. Huvitav, et sellest üldse mingi teema on tehtud,” arutleb ta.

Tsölibaat tähendabki, et inimene ei soovi ega taha harrastada seksuaalelu mitte mingil moel ja Kristina sõnul tunnevad suuremat survet just mehed selliste otsuste langetamisel. “Kui me vaatame maskuliinset maailma, siis kui sa oled maskuliinne, tähendab see, et sa oled ka seksuaalselt aktiivne. Naiste puhul on selline deseksualiseeritus rohkem vastuvõetud normaliseerituna,” leiab Kristina.

“Inimesed seksivad sadadel erinevatel põhjustel ja seda on ka uuringud väljatoonud. Kui me tahame lähedust või seda, et meie partner ihaldab meid, siis see ei pea ilmtingimata olema seks,” usub Kristina.

Lisaks ei usu ta narratiivi, et seksima peab ilmtingimata 2-3 korda nädalas. “Me ei saa aru, kust see tobe narratiiv tulnud on. See on muinasjutt!”

Vaata intervjuud videost!

Kommentaarid puuduvad