Seikluslaagri juhi soovitus lapsevanemetele: PlayStationit pole vaja kaasa võtta, aga…

Olgu tegu ümbermaailmareisi või suvise laagriseiklusega pere noorimatele – endaga ühes võetavate asjade valikust ja nende pakkimisviisist sõltub väga palju. ”Stuudio” saates käis külas lastelaagri juhataja ja Valma seikluslaagri juht Ranele Raudsoo, kes jagas lapsevanematele mitmeid praktilisi näpunäiteid.

Igal lastelaagril on oma programm ja eripärad ning seetõttu on ka arusaadav, et mudilase vanematele antakse nimekiri ja soovitus asjadest, mida kaasa pakkida. Kas seda ka alati järgitakse? Paraku mitte. Sageli pakitakse lapsele kaasa tarbetult palju asju mitmes kotis ning mõni laps on ilmunud laagrisse ka PlayStation’iga. Seda lastelaagri korraldaja ei soovita, küll aga aitab koduigatsuse vastu kaisukaru.

Ranele Raudsoo soovitab väiksematele lastele käsipagasi stiilis kohvrit. „Osades laagrites ei ole riidekappi ja käsipagas on hästi praktiline, seda saab mugavalt voodi alla lükata ja välja võtta,“ ütles Raudsoo ja lisas, et kuigi seljakott on väga mugav, tõmbab laps sealt T-särki otsides kõik muu samuti välja, surgib seljakoti sees ning lõpuks on kõik üks pudru ja kapsad. Ta soovitas lapsele igaks päevaks üks komplekt ehk puhas pluus koos aluspesuga kokku rullida. „Samamoodi ühed pikad püksid, ujukad ja pusa. Ei ole vaja viit paari pusa ja kolme paari dressipükse.“

Kuidas aga oma särke ja tossusid märgistada? Võib ju juhtuda, et kuuel lapsel on samasugused jalanõud või samasugune T-särk.

Vaata erinevaid soovitusi lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad