Stuudio Rahareede

toob teieni LHV

MTÜ Slava Ukraini eestvedaja: see ei ole inimväärne elu, mida paljud seal elavad

Johanna-Maria Lehtme
Johanna-Maria Lehtme — FOTO: TV3

”Stuudio” saates käis MTÜ Slava Ukraini eestvedaja Johanna-Maria Lehtme, kes rääkis lähemalt, kuidas Ukrainas kohapeal annetuste jagamine käib ja millest inimesed seal kõige rohkem puudust tunnevad.

Lehtme tõdes, et hetkel on oluline see, et kogu raha, mis on MTÜ-le annetatud, selle peab kindlasti ära kasutama väga sihtotstarbeliselt. ”Et midagi ei läheks nii-öelda mustale turule,” sõnas ta intervjuus. Ta selgitas ka lähemalt, kuidas kohapeal annetuste jagamine käib. 

”See võib tunduda lihtne, et sõidad linna sisse, aga reaalsus on see, et inimesed on kolinud keldritesse. Keegi ei kõnni rahulikult tänaval ja keegi ei lehvita vastu. Paneelmajade juures on kord selline, et kui sõidad hoovi, siis annad signaali ja tegelikult tsiviilisikud tulevad välja. Nad korjavad oma humanitaarabi ära, vestlevad pisut ja siis lähevad varju tagasi. Samuti uurime, mida neil veel tarvis on,” selgitas Lehtme kogu üleandmise protsessi.

Tema sõnul on praegu hakata palju küsima ka pelleteid, mida põletada. ”Samuti on küsitud ka voodimadratseid, sest ukrainlased ei ole saanud keldritesse oma voodeid viia. Nad elavad improviseeritud voodite peal,” kirjeldas Lehtme kogu olukorda.

Vaata täispikka intervjuud lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad

Stuudio Rahareede

toob teieni LHV