Reklaam sulgub sekundi pärast

Kirjanik Epp Petrone Nursipalust: väga raske on oma kinnisvara müüa

Epp Petrone
Epp Petrone — FOTO: TV3

Nädalavahetusel toimus Võrumaal mitu olulist üritust, kus muu hulgas toimus ka inimkett Nursipalu kaitseks. ''Stuudio'' saates käis külas kirjanik Epp Petrone, kes möödunud aastal seotas endale talu Nursipalu lähedale.

Epp Petrone sõnul tuli alguses see kuulujuttudena, et Nursipalu piirkonnas soovitakse militaarala laiendada. ''Ma kuulsin oma tuttavalt, kes on Rõuge volikogus, et on sellised jutud ja midagi hakkab tulema. Mina ei võtnud seda alguses südamesse, sest ma olin just kätte saanud oma võtmed,'' räägib Petrone.

Kirjanik sõnab, et ta otsust kuuldes ei langenud ta depressiooni. Pigem näeb ta, kuidas kogukond hoiab rohkem ühte ja tehakse loovas energias asju. ''Seal on kohati hetked, kus on olnud kurb. Need talud, kes on kogu Nursipalu metsa keskel, nendel on kindlasti väga raske,'' arutleb Petrone. 

Naine ütleb, et nende tallu on kõmakad kuulda. ''Sellesse samasse tsooni on võimalik ka Võru linn sisse arvestada. Tunnen, et olen mingis mõttes ka sunnismaine, sest väga raske on oma kinnisvara müüa,'' sõnas Petrone.

Kuula täispikka intervjuud Epp Petronega lähemalt siit.