Kas armastatud saatejuhist võiks ka saada poliitik? Taavi Libe: ütlen täiesti ausalt, et…

Taavi Libe
Taavi Libe — FOTO: TV3

Taavi Libe sõidab praegu mööda Eestimaad ringi ja korraldab avalikke debatte, mis toimuvad külakõrtsides ning kus on kõigil soovijatel võimalik poliitikutele oma küsimusi esitada. “Stuudio” saates rääkis armastatud saatejuht lähemalt, mis nende eesmärk on.

“Märgatud Eestis: Rahva hääl” võtted on täies hoos. Miks ja kellele neid debatte vaja on? “See on rahva hääl ehk rahvas saab küsida, igal neljapäeval on salvestus. Kõige lihtsamad küsimused ja inimeste mured ning ma pean tunnistama, poliitikud üllatuvad inimeste murede peale!” tõdeb Libe.

Ühe videolõigu peale tundsid saatejuhid muret, et kas pole ohtu, et need liigseks jauramiseks lähevad. “Kõik need valimisdebatid on jauramised, valimisprogrammid on jauramised. Tore ongi see, et ootamatute küsimuste ja teemapüstituste peale mõtlevad poliitikud, et ohoh, mis ma vastan, ja siis tulevad hästi siirad vastused. Need siirad mõtted aitavad inimestel valikut teha,” selgitab Taavi.

Libe hinnangul on poliitikud enne valimisi nõus tulema kuhu iganes. “Jah, esimesel salvestusel nad olid üllatunud, aga nad polnud kuidagi solvunud. Oluline on ka see, et nad suudaks suhelda oma valijatega. Selle asemel, et anda šokolaad ja märk, tuleks see mure ära kuulata,” rõhutab Taavi.

Kas ka Taavit on üritatud värvata mõne erakonna ridadesse? “Ütlen täiesti ausalt, et ei ole. Mul on ühes erakonnas pakutud tööd kommunikatsioonis, eks see ilmselt oleks viinud kandideerimiseni ka,” avaldab Libe.

Vaata intervjuud videost!

Kommentaarid puuduvad