Veebipoes šopanud Taukar kaotas häkkeritele sadu eurosid: ma ei osanud isegi kahtlustada!

Stuudio

“Stuudio” saates käisid külas Karl-Erik Taukar ja Rain Nõmmsalu, kes korraldavad Põhjamaade suurimat küberturvalisuse võistlust Telia Cyber Battle of Nordic-Baltics. Karl-Erik avaldas, et häkkerid on ka tema kontolt varastanud ligi 600 eurot.

“2019 oli see aasta, kui Rain ja mitmed tema kolleegid korraldasid Abu Dhabi valitsuse tellimusel sealsetele noortele kübervõistlust. Nad kutsusid mind seda üritust juhtima,” selgitab Taukar, kuidas tema muusikuna küberturvalisuse juurde jõudis. 2020. aastal lõid mehed ettevõtte CTF Tech, mille ülesanne on kasvatada üles uus küberturvajate põlvkond.

Palju on räägitud olukordadest, kus erinevate kuulsuste kontosid häkkerite poolt kaaperdatakse. “Lihtsam on tõesti oma kolleegidest nimetada neid, kel ei oleks midagi juhtunud. See probleem tuletab ennast iga päev meelde,” nendib Taukar.

Selgub, et Karl-Erik on samuti küberkelmide ohvriks langenud: “Toon lihtsa näite. Mulle meeldivad jalanõud ja soetasin ühest veebipoest endale paari jooksutosse. Need tulid kohale, aga nägid natuke imelikud välja.” Karl-Erik viis tossud spordipoodi ja seal selgitati talle, et tegemist on võltsingutega. 

Taukari sõnul ei tekitanud veebipood väljanägemise poolest ühtegi kahtlust ning jalanõud olid müügil turuhinnaga: “Veebipood nägi välja väga legitiimne. Panin oma krediitkaardi andmed sinna poodi sisse, ketsid tulid kohale, kuid olid võltsingud.”

“Ma isegi ei mõelnud selle peale, et peaksin nüüd oma pangakaardi kinni panema. Ma ei teinud seda ja järgnevate nädalate jooksul võeti sealt maha ligi 600 eurot. Ma ei osanud isegi kahtlustada, et nad võivad minu kontolt niimoodi raha võtta.”

Vaata täpsemalt artikli päises olevast videost, milliseid teadmisi on vaja küberturvalisuse võistlusele pääsemiseks ja milliseid oskuseid õpetatakse “heale” häkkerile!

Kommentaarid puuduvad