“Stuudio” sportis kodumaa parima kümnevõistleja Karel Tilgaga: et sa meie pärast vigastust ei saaks!

“Stuudio” saatejuht Liis Lusmägi läks treeningule Eesti hetke parima kümnevõistleja Karel Tilgaga ja uuris, mis mehega on tegu.

Eestlastel on suur huvi kümnevõistluse vastu. Millega seda seletada? Üks põhjus on loomulikult traditsioonid, sest Eesti kümnevõistlus on alati olnud tipus ja kui on sportlased, kes hoiavad seda ala au sees, siis loomulikult on ka põhjust spordialast rääkida. Üks nimi, kes praegu eestlastest mitmevõistluse skeenel väga eredalt põleb, on Karel Tilga ja Liis Lusmägi kutsus iseennast täna Kareli trenni selleks, et ka ise näha ja proovida, kuidas üks tippsportlane olümpiamängudeks valmistub.

„Karel, sa muidu elad Ameerikas ja sa oled Eestis praegu puhkusel. Ma natukene pelgan ka, et me liiale ei lähe, et sa meie pärast nüüd võib-olla mingi vigastust ei saaks,” ütles Liis Lusmägi. „Ei, võtame natuke rahulikumalt, ta ei hakka üle panema,” vastas Tilga.

„Kristiina Šmigun kunagi ütles oma aktiivsel spordiperioodil, et võib-olla isegi ei mäleta seda hetke, et kui hommikul ärkad üles ja mitte kusagilt ei valuta. Kas sinu jaoks peaks ka olema see normaalne, et igal hommikul on mingisugune lihasvalu olemas?” uuris Lusmägi.

Ma ei tea, kuna mul viimati näiteks alaselg hommikuti ei olnud kange. See võis olla juba kümme aastat tagasi. See võib-olla ei ole tippspordi pärast üldse, see võib lihtsalt sellepärast olla, et ma olen kaks meetrit pikk,” vastas Karel Tilga.

Miks Karelile kümnevõistlus meeldib? „Lihtsalt sellepärast, et ma vist ei ole üheski üksikalas nagu piisavalt hea, et olla sellel tasemel, millele ma olen kümnevõistlusel. Kõiges olen natuke hea, aga millestki väga hea ei ole, et see sobib hästi mulle. See kaks päeva, mis sa võistled, sa oled nagu üks täielik närvipundar, et magada enne ei saa, vahepeal ei saa ja pärast ka ei saa, et närvid on koguaeg laes. See on mentaalne võistlus isegi rohkem kui füüsiline.”

Kuidas Liisil ja Karelil sportimine läheb?

Vaata lähemalt päises olevast videost! “Stuudio” kohta saab lisainfot SIIT.

Kommentaarid puuduvad