Paremuselt kuues kikkpoksija karmist võitlusspordist: matšidel sureb vähem inimesi kui jalgpallis

“Stuudios” oli külas kikkpoksi maailma tippu kuuluv mees, 6. kohal olev Uku Jürjendal. Kas ta saab uuel võistlusel osa ka suurest võidurahast – milleks on tervelt pool miljonit dollarit – selgub detsembris.

Uku Jürjendal on mees, kes on tänaseks jõudnud kikkpoksis maailma absoluutsesse tippu, olles hetkel kuuendal kohal. Oktoobris toimunud võistlusel alistas ta ajaloo üheks parimaks kikkpoksijaks peetud Badr Hari, kellega võistlusringi sattumine oli mitmes mõttes juhus.

“Kolm nädalat enne seda matši oli mul juba matš ja ma olin alles puhkamas põhimõtteliselt, eelmisest matšist taastumas, kuna alati tulevad vigastused ja asjad. Mulle mänedžer pakkus seda matši kaks ja pool nädalat enne. Me võtsime selle kohe vastu loomulikult, kuna see oli nagu elu võimalus,” ütles Jürjendal ja lisas, et siin ei olnud mitte midagi mõelda ja ta võttis selle kohe vastu, sõltumata sellest, et tal oli sellel hetkel veel põlvevalu ning ta polnud veel tippvormis. Jürjendali sõnul ei tasu liiga palju selle peale mõelda, et lähed kindlalt võitma, vaid tuleb minna n-ö täispangale ja anda endast maksimum, samuti peab olema õnne.

Mida tähendab Jürjendali jaoks fakt, et ta on hetkel maailmas paremuselt kuues? “See tähendab, et mul on veel natukene minna, et tšempioniks saada.”

Millise tundega Jürnejdal areenile läheb, pidades silmas, et suure tõenäosusega võib sellises võitlusspordis tulla mingeid vigastusi ja kõige hullemal juhul võib kaotada ka elu? “Ma arvan, et poksis või kikkpoksis ei ole rohkem inimesi ära surnud võistluse ajal kui näiteks jalgpallis. Ma arvan, et ta ei ole niivõrd ohtlik selle koha pealt.”

“Miks inimestele võitlussporti vaadata meeldib? Te lihtsalt ju, vabandust väga mu familiaarsus, aga annate teineteisele peksa, aga ometi inimesed vaatavad ja see on populaarne?” uuris saatejuht Liis Lusmägi. “Eks see on huvitav ja ma olen arvestanud ka sellega, et on fännid, kes tulevad vaatama, kuidas ma kaotan või siis tulevad vaatama seda, kuidas ma võidan. Inimestel ei ole tegelikult väga vahet, kas sa võidad või kaotad, kui me räägime üldisest publikust. See on lihtsalt väga põnev ja eriti raskekaalus alati lõppevad matšid nokaudiga ehk siis väga äkki,” vastas Jürjendal.

Tänu läbi aegade parima kikkpoksija Badr Hari alistamisele sai Uku Jürjendal kutse detsembris toimuvale võistlusele, kus peavõiduks on pool miljonit dollarit. Mida peab Jürjendal tegema, et see võita?

Täna on Jürjendal 34-aastane ja on öelnud, et võib-olla kuni 40-eluaastani selle alaga  tegeleks. Mida see tema jaoks järgnevatel aastatel täpsemalt tähendab, et jõuda tippu?

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot “TV3 uudiste” kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad