Päästeameti esindaja avaldab levinud elektroonikaseadme, millest võib tekkida tulekahju

“Stuudio” saates uuriti, kui kiirelt võib elektritõuks või muu akudel töötav elektroonikaseade kodus tulekahju põhjustada. Saatesse külla kutsutud Päästeameti esindaja selgitas, et ühel kolleegil tekkis ärev hetk, kuna puldiauto aku plahvatas kodus laadimise käigus.

Kui elektritõukeratas või muu elektrooniline seade kodus ootamatult süttib, tuleks Päästeameti valmisoleku talituse eksperdi Ivar Frantsuzovi sõnul esmalt pöörduda Häirekeskuse poole: “Kõigepealt tuleks helistada Häirekeskusele ja öelda, mis juhtus, kus juhtus ja kas inimesed on ohus. Võimalusel, kui on tulekustutusvahendid ja saate aru, et suudate sellega hakkama saada, võib kindlasti esimese kustutustegevuse (ise) teha.”

Frantsuzovi sõnul juhtub akudel töötavate seadmetega seotud tulekahjusid Eestis õnneks siiski vähe. “Selliste seadmetega tuleb teadlikumalt käituda ja neid paremini hooldada. Enamasti on see teema, et akud võivad saada millegagi pihta, võib olla ülekoormusi ja tänu sellele võivad tekkida (tuleohtlikud) olukorrad. Mis see lõplik põhjus on, seda ei oska me lõpuni öelda.”

Frantsuzov paneb inimestele südamele, et akudel töötavaid seadmeid tuleks laadida hästi ventileeritavas ruumis. “Meie enda ühel heal kolleegil oli ärev hetk, kus puldiauto aku plahvatas laadimise käigus. Ta teadlikult minimaliseeris seda (tulekahju tekkimise ohtu) sellega, et laadis seda turvakotis.”

Vaata täpsemalt artikli päises olevast videost, kui palju on eestlastel kodus potentsiaalselt tuleohtlikke seadmeid või esemeid ja mida tuleks veel tähele panna kodustes tingimustes elektriseadmete laadimise juures!

Näita 2 kommentaari

Tuleb kustutama hakata,kui on võimalik,küll hiljem saad abi kutsuda!

Vasta

Laadis turvakotis ja laadige hästi ventileeritud ruumis ja esmalt helistage päästeametisse,las tuli möllab,päästjad hakkavad 50 km kauguselt sõitma ja oletegi kindlates kätes,et kodust ilma

Vasta