Õudne! Marek Lindmaa sattus keset aerutamist surmasuhu: ootasime, kuni verd hakkab jooksma

15. novembril alustab TV3 eetris uhiuus telesaade “Aerutades Alaskale”, kus tuuakse vaatajateni Marek Lindmaa ja Margus Kiiveri pöörased seiklused Alaskas Yukoni jõel. Nüüd käisid mehed “Stuudio” saates meenutamas, kuidas nad keset maratoni läbimist äärepealt surmasuhu sattusid.

Marek ja Margus võtsid hiljuti ette pöörase väljakutse ja osalesid maailma raskeimal aerutamismaratonil Yukoni jõel, kus mehed läbisid kokku 1600 kilomeetrit. Kokku olid mehed Eestist eemal kolm nädalat. “Stuudio” saates meenutab Marek hetke, kui viienda päeva hommik ja sõidetud oli juba üle tuhande kilomeetri. “Ärkasime ja ei saanud aru, kes me oleme, kus me oleme ja miks me peame üldse vee peale minema?”

Kui Marek võistluse lõpetas, sai ta teada, et korraldajad plaanivad juba uue võistluse teha, ent seekord juba pikema distantsiga – 2000 miili ehk 3200 kilomeetrit. Ka Mareki käest küsiti, kas ta oleks valmis seal osalema. “Ma ütlesin, et täna siin finišis ma ütlen, et ei lähe. Homme ma ütlen võib-olla ja ülehomme ütlen, et teeme selle ära. See raskus, tüütus mõneti läheb meelest ära. See on selline asi, mis ununeb ja meelde jäävad vaid head asjad. See oli fun ja tegelikult oli tore! Loomulikult oli raske ja loomulikult oli hetki, kus sa mõtlesid, et ma tahaksin istuda konditsioneeriga autos ja õhtul võtta ühe külma limonaadi, aga ei olnud seda võimalust. Füüsiliselt oli raske jah, aga mitte nii raske, et ma seda uuesti ei tahaks teha,” ütleb Lindmaa.

Keset jõge sõites leidis aset ka tõeliselt õudne vahejuhtum, kui ühel hetkel hakkasid üle meeste peade kuulid vihisema, sest neid tulistati kaldalt, ent mehed jäid selle kõige juures hoopis rahulikuks. “Ma ei läinud närvi ja suutsin külma pea hoida, võib-olla see oli tingitud sellest väsimusest, mis oli võimust võtnud. Sul ei ole ühest küljest mitte midagi teha, sest vette sa end ei viska ja kaldale pole mõtet minna, sest kuulid jõuavad ikka sinuni ja siis sa seisad seal abitult. Vehkisime aerudega ja kui meid märgati, lasti uuesti. Mu kaasaerutaja Rait ütles, et ega polegi midagi teha – vaatame, ootame kuniks verd hakkab jooksma kuskilt,” räägib Lindmaa muheledes. 

Vaata intervjuud Mareki ja Margusega “Stuudio” videoloost!

“Aerutades Alaskale” alustab TV3s 15.novembril! Vaata ka galeriid vestlusõhtult!

Kommentaarid puuduvad