Kuidas kõlab? Laura Põldvere pani “Stuudio” saatejuhid muusikavideos laulma

“Stuudio” saatejuhid Marko ja Eero läksid külla laulja Laura Põldverele, et uurida, kas tõesti saab iga inimese laulma panna. Muu hulgas lähtusid saatejuhid oma riietusel ka sellest, millised kostüümid ja kleidid Laurale laval omased on.

“Hea sõber, tere tulemast Laura juurde!” Nii juhatasid “Stuudio” saatejuhid Marko ja Eero sisse uue osa, kus mindi küll laulja Laura Põldverele. “Me tulime Laurale külla, sest Laura käis välja veksli, et kõik inimesed siin ilmas suudavad laulda, isegi Marko Lõhmus. Enne, kui alustame, ma panen kostüümi selga. Olete te tähele pannud, et Laural on alati sellised elegantsed, säravad, graatsilised kostüümid?” küsis Eero.

Kuidas panna laulma nii Marko Lõhmus ja kõik teised inimesed, kes väidavad, et laulmine pole nende pärusmaa? Laura täpsustab, et nad ei hakka otseses mõttes laulma, vaid häälutama, ehk häälega improviseerima. “Igaühel on oma eriline hääl, sest iga inimese keha on anatoomiliselt erinev,” ütles Laura.

Miks on Johannes Lõhmus Laura kodus? “Vanasti oli see, et sa pidid kusagile eraldi stuudiosse minema, ei tea mis rännaku ette võtma. Aga tänapäeval on nii hea lihtne. Kuna Johannesel on pisike laps kodus, siis me siin Viimsis saame muusikat teha. Kaks kõlarit püsti, arvuti ja nii me muusikat teeme. Kõigepealt me võtame läbi tööriistad, mis ma annan teile, et te oleksite teadlikumad. Nende tööriistadega te võite teha mida iganes,” juhatab Laura asja sisse ning hakkab Eerole ja Markole nii konsonantide kui vokaalide enesekindlat hääldamist õpetama.

“Paneme silmad kinni, korra oleme vaikuses, keskendume ja mõtleme, et oleme metsas. Just selle mõttega, et mis hääli enda seest tuleb. Mis susinaid ja sisinaid, mis loomi ja võib kellegagi dialoogi ka minna vahepeal. Masinad võivad metsas olla, kahurid, mis iganes. Selline imemets on see,” ütles Laura, päästes Eero ja Marko fantaasia valla.

Vaata lähemalt päises olevast videost! “Stuudio” kohta saab lisainfot SIIT.

Kommentaarid puuduvad