Kas ka sina? Suhtenõustaja paljastab levinumad vead, mida armastuse otsimisel tehakse

Miks on maailmas nii palju üksikuid inimesi ja kuidas leida eluarmastus? Neile ja veel paljudele teistele küsimustele aitab “Stuudios” vastust leida suhtenõustaja Tiina Tiitus.

„Stuudios“ oli külas mitmete raamatute autor ja suhtenõustaja Tiina Tiitus.

Saatejuht Liis Lusmägi ütles, et talle endale tundub, et 21. sajandil on endale üsna keeruline õiget kaaslast leida. „Üksikuid inimesi on väga palju, aga justkui nad ei leia seda õiget, kuigi on ju sadu kohtinguõppe ja võimalusi, kuidas lävida. Miks meil on siis üksikuid inimesi nii palju?“

Tiina Tiitus ütles, et praegu on erakordsed ajad, kus me saame koos olla inimesega, kellega me päriselt koos tahame olla ja suhtele on nii suured nõudmised. „Me tahame suhtest seda õnneasja, seda ei ole läbi ajaloo olnud. Oldi abielus ja abielul olid teistsugused eesmärgid kui praegu. Aga üldiselt kõik võiksid endale ikkagi kellegi leida, sest maailmas on inimesed tehtud enam-vähem pooleks. Pooled on naised, pooled on mehed. Ehk tõenäosus endale kedagi leida on päris suur. Ja üks põhjus on veel ka see, et enam vanamoodi ei taheta,” ütles Tiina Tiitus ja lisas, et valikuid rohkem kui iialgi varem, sest kogu maailm on valla.

Mis on Tiina Tiituse sõnul need põhilised vead, mida otsingu puhul tehakse? “Võib-olla siis see, et viga tehakse alateadlikult või autopiloodil ja me saame omale sellise suhte nagu on meie uskumused. Aga uskumused kujunevad välja lapsepõlves või meil kujunevad välja ellujäämisstrateegid ja siis suhtega seotud arusaamad samamoodi, mida ei vaidlustata – mida teevad naised, millised on mehed – ja siis nende samade väljakujunenud arusaamade põhjal tõmmatakse suhe ka ligi ja siis kui ei meeldi, siis tundub, et kõik teised on kuidagi valed või viga on teistes.”

Saatejuht uuris, et kui minna sõbra või sõbranna juurde nõu küsima, kas siis võib sealt tulla selline vastus, mis mõjutab suhtumist nii, et inimene enam lahtiste silmadega ringi ei vaadata. “Jaa muidugi, aga elus on vaja siis kogemused ka kätte saada, ega me ei taha sellist olukorda, et põmm, kõik maailma inimesed on koos elu lõpuni. Mis me siis teeme siin planeedil ja elus? Igasuguseid asju on vaja kogeda. Ja me ei saa seda eluarmastust enne, kui valusamad asjad ka läbi tehtud, sest kuidas me muidu õpiksime?”

Mis on Tiina Tiituse arvates õnneliku suhte võti?

Vaata lähemalt päises olevast videost! “Stuudio” kohta saab lisainfot SIIT.

Kommentaarid puuduvad