Reklaam sulgub sekundi pärast

25 aastat ajakirjanikuna töötanud Marii Karell: oleme ausad, saatejuhti tõmbab telesse edevus!

Eile tähistati rahvusvahelist televisiooni päeva ja selle puhul käisid "Stuudio" saates külas teleajakirjanikud Marii Karell ja Jüri Muttika, kes meenutasid, kuidas nad ise üldse televisiooni sattusid.

Kas ja kuidas tähistasid saatekülalised rahvusvahelist televisioonipäeva? "Sellega läks nii, nagu meestepäevaga - ei pannud üldse tähele, et selline päev on!" naeris Karell, keda täiendas Muttika, et teletöötajatena on justkui iga päev nende jaoks telepäev.

Karell ja Muttika alustasid koostööd juba 14 aastat tagasi, kui koos tehti saadet "Ringvaade". "Telesekundisse mahub rohkem elu ja see kuidagi kontsentreerib seda. Köögipoolelt on see päris valus, sest mõtle, kui pikad tööpäevad meil siis olid ja kui pikad need endiselt on! 2023 sama retsid, õudne! Miks me sellele andusime? See on päris raske," tõdeb Muttika.

Karell on ajakirjanikuna tegutsenud juba 25 aastat ja enne telet toimetas ta kirjutavas meedias. Mis on see, mis teda televisiooni poole viis? "Telesse tõmbab saatejuhti ikkagi edevus, oleme ausad. Selleks, et edevusel oleks ikka põhi ka all, peab veidi tööd tegema ja teemadega tegelema. Mulle väga meeldib see, et tuleb meeskonnaga arvestada igal sammul. Soleerimiseks ei ole võimalusi ja see meeskonna töö võlu ja valu on kihvt," mõtiskleb Karell, lisades, et paljud inimesed tihti solvuvad ka koostööd tehes.

Muttika täiendab omaltpoolt, et see kehtib nende puhul, kellel on suured egod. "Ülejäänud telesse eriti ei satu ja sinna ei jää, nii et sa võid kujutada ette seda solvumist kui Tiibeti mäe kõrgust kuhja, mis telemajades eksisteerib. Inimesed ikkagi neelavad selle alla, lähevad eetrisse ja on rõõmsad, sest teeme seda sellepärast, et see meile meeldib ja keegi teine seda teha ei taha," ütles Muttika, kes ise alustas oma tööpõldu üldsegi raadios. Seal aga hakkas tal kiirelt igav ning nii saigi suund võetud televisiooni poole.

Karell tõdeb, et kõikide nende aastate jooksul pole tal kordagi tekkinud tunnet, et tahaks eriala vahetada või midagi muud teha. "Üldiselt on elus niimoodi, et ei ole ainult fun ja ladna. Funi vahele tuleb nats vaeva ka näha ja kui ongi vahepeal läinud kehvasti, võtad end kokku ja proovid jälle. Siis hakkab jälle minema!"

Intervjuu lõpupoole pani Liis Lusmägi teleajakirjanikud proovile, küsides neilt küsimusi värvikamate sündmuste kohta teleajaloost. Kuidas neil läks, vaata "Stuudio" intervjuust!