Nüri lugu: puudulikud haljastustööd rikkusid Rapla mehe koduhoovi ja lõhkusid robotniiduki ära

Üks päikeseline sügispäev tõi Marek Lindmaa ja “Sotid selgeks” Raplasse. Sinna kutsus ta Arvi, kes pole rahul haljastustöödega, mis tema maja ümbruses pärast valguskaabli paigaldust teostati. Mis täpsemalt juhtus?

“Eelmisel sügisel veidi enne lund toodi valguskaablid majadesse ja siis jäi haljastus väga puudulikuks. Lubati kevadel tegeleda ja jäin ootama kevadet, ei hakanud sügisel survestama,” alustas Arvi.

Kevad saabus ning mehed saadeti parandustöid tegema. Arvi hinnangul mehed oma töödega aga korrektselt hakkama ei saanud. Mööda aiaserva lookleb endiselt muruta riba ning hoovis on muru traktori roomiku jälgi täis.

“Nad käisid korduvalt seda parandamas, küll mullakotiga lihtsalt peale saputamas ja siis lõpuks saatsid ka kopa siia, kes tegi natukene [tööd]. Tulemus on käes: pole muru ja ei saa ka ausalt öeldes niita. Hoovis sees pole midagi tehtud, peale raputatud kopaga lihtsalt ja kogu muusika.”

Lisaks ebatasasele pinnale ajab Arvit marru ka külvatud seeme, millest ei tärganud mitte muru, vaid ohakad ja nõgesed. Tõestuseks on Arvil fotod enne niitmist. Naljatledes võib öelda, et kena nõgesepeenar, mis peaks paljasäärsed vargapoisid kenasti aiast eemal hoidma.

Arvi rõhutab, et vana olukord oli praegusest palju ilusam: sai niita, hoovis sai robot ilusti toimetada, praegu paraku mitte. “Robot läks hoovis katki ja üks remont läks 200 eurot maksma, robotil üks ratas lagunes lihtsalt ära. Ei ole sobivat pinnast. Terve suvi olen käinud ja teinud käsiniidukiga. Künklik, tasandamata…”

Vaata sissejuhatavat klippi päises olevast videost!

“Sotid selgeks” on eetris juba täna kell 20:00 TV3 kanalil. Vaata lisainfot SIIT!

Näita 3 kommentaari

Tere
Andeks aga ei saa aru, kas sellel mehel on tähelepanu vajadus või reaalsustaju kadunud. Iga tehnikaga tehtud tööl jäävad paraku murule jäljed või rööpad. Mees ajab lapse juttu, endal koorem mulda, mis on jäetud vigade parandamiseks. Kraavi kaevamisel võib veel vajumine toimuda mitu aastat. See vend on natuke “lumehelbeke”.

Vasta

Sellel mehel on tõesti tähelepanu vajadus. Käed kasvavad kuskilt tagant välja ja vist on kaks vasakut kätt, ise midagi teha ei suuda. Valguskaabli üle on kindlasti õnnelik aga endal mururull ja reha käes ei seisa. Poes maksab kilo muruseemet 10 euri, aga selleasemel et osta kutsub televisiooni kohale. Aga nagu vanasõna ütleb, et paar vagu ongi selliseid ilmas.

Vasta

Millal Marek aru saab, et teeb teleajaloo kõige mõtettumat saadet. Igas saates juhitakse tähelepanu “jubedale probleemile”, kogu saate kordab saatejuht ekraani väliselt “probleemi” ja pakub erinevaid “lahendusi” vaid selleks, et saate lõpus tõdeda, et võta siis kinni kellel õigus 🤣

Vasta