“Sõprade” staar Matthew Perry jahmatav ülestunnistus: oleksin neli aastat tagasi peaaegu surma saanud

Page Six

Matthew Perry
Foto: Matthew Perry/Instagram

53-aastane Matthew Perry on USA näitleja, keda eestlasted tunnevad peamiselt tänu armastatud komöödiaseriaalile "Sõbrad". Kuigi näitleja pole oma alkoholi- ja uimastisõltuvust kunagi varjanud, avaldas ta nüüd, et oleks seetõttu peaaegu oma elu kaotanud.

Novembri alguses ilmub Perry autobiograafiline raamat "Sõbrad, kallimad ja see suur kohutav asi", kus näitleja räägib, et oleks sõltuvuse tõttu äärepealt teise ilma läinud, vahendab Page Six.

Perry kirjeldab raamatus, kuidas tema sõltuvusprobleemid nii tõsiseks muutusid, et ta neli aastat tagasi üeaaegu suri. Nimelt lõhkes tema jämesool opioidide liigtarvitamise tõttu.

"Arstid ütlesid mu perekonnale, et mu ellu jäämise võimalus on kaks protsenti," tunnistas Perry. "Mind ühendati masinaga ECMO, mis teeb kogu hingamise südame ja kopsude eest ise ära. Ja seda nimetatakse Ave Mariaks. Seda ei ela keegi üle."

Jämesoole lõhkemise järgselt oli näitleja kaks nädalat koomas, viis kuud haiglas ja kasutas üheksa kuud kolostoomikotti. Operatsiooni meenutab talle tänaseni 14 armi tema kõhul ja oht, et ta peab kolostoomikotti terve elu kandma. See ühtlasi aitab tal narkootikumidest eemale hoida.

Näitleja ei avaldanud raamatus, kui kaua ta on kaine olnud, kuid kinnitas, et loeb igat päeva. "See on oluline, aga kui sa enam kaine pole, siis see ei tähenda, et sa kaotad kogu selle aja ja teadmised. Su kainenemise kuupäev muutub, aga see on kõik, mis muutub. Sa tead kõike, mida teadsid ka enne, seni, kuni suudad surmasuust välja ronida, õpid sa palju," lisas Perry.

Kommentaarid puuduvad