Reklaam sulgub sekundi pärast

Ryan Gosling on marus! Margot Robbie ja “Barbie” režissöör ei saanud Oscari nominatsioone

Kaader
Kaader "Barbie" filmist — FOTO: Warner Bros/Entertainment Pictures/ZUMAPRESS.com

"Barbie" filmis Ken-i tegelaskuju kehastanud Ryan Gosling sai küll tänavustel Oscaritel lausa kaks nominatsiooni, ent nimitegelast kehastanud Margot Robbie ja režissöör Greta Gerwigi jäeti ilma. See on aga nii Goslingus kui ka fännides tekitanud tohutut pahameelt.

Möödunud aasta edukaim linateos oli kahtlemata „Barbie“, mis on tänavusel Oscarite galal nomineeritud kaheksale auhinnale. Ken-i tegelaskuju kehastanud Ryan Gosling sai lausa kaks nominatsiooni - ta on nomineeritud nii parima meeskõrvaosatäitja kui ka parima laulu Oscarile. Ent Barbiet ennast kehastanud Margot Robbie ja aasta suurima filmi režissöör jäeti täiesti kõrvale.

Säärane otsus on sotsiaalmeedia kihama löönud ja paljud toovad välja, kuidas kogu situatsioon meenutab täpselt „Barbie“ stsenaariumit ehk kuidas Kenil on palju lihtsam edu saavutada pärismaailmas kui filmi peategelasel.

Maailmakuulsat meesnukku mänginud Gosling on aga Robbie ja Gerwigi kõrvalejätmise üle tõeliselt pettunud ja tegi selle kohta ka kurja avalduse. „Ei ole Keni ilma Barbieta ega seda filmi ilma Greta Gerwigi ja Margot Robbieta ehk kahe inimeseta, kes olid kõige tähtsamad tegijad selle ülemaailmselt tunnustatud filmi juures. Ükski teine kaasa löönud inimene poleks saanud ilma nende kahe talendi, innukuse ja geniaalsuseta sellele järgnenud tunnustust. Kui arvate, et ma pole hetkel väga pettunud, siis eksite,“ seisis Goslingu poolt tehtud avalduses.

Robbie ja Gerwig pole ise veel olukorda kommenteerinud, kuid mitmed teisedki Hollywoodiga seotud staarid on avaldanud oma pahameelt.

Näiteks võttis sõna ka "Barbie" teine staar America Ferrera, kes sai Oscari nominatsiooni parima naiskõrvalosa rolli eest. "Olin uskumatult pettunud, et neid ei nomineeritud. Greta on teinud peaaegu kõik, mida üks lavastaja saaks teha, et seda ära teenida. See, mida Margot näitlejana saavutas, on tõeliselt uskumatu."

Kirjanik Stephen King säutsus teisipäeval: „Greta Gerwig polegi nomineeritud? Kuidas see saab tõsi olla?“

Kommentaarid puuduvad