Reklaam sulgub sekundi pärast

Rõõmusõnum! ”Apteeker Melchior” valiti USA Palm Springsi filmifestivalile

Pilt: Pressimaterjal
Pilt: Pressimaterjal

 
Keskaegne krimipõnevik „Apteeker Melchior“ valiti Palm Springsi rahvusvahelise filmifestivali nimekirja – tegemist on ühe olulisema filmifestivaliga, mis kuulub Põhja-Ameerika TOP3 hulka.

Palm Springsi rahvusvaheline filmifestival on üks Põhja-Ameerika suurem ja mainekam filmifestival, mille programm toob kohale suuri staare ning hulgaliselt kinokülastajaid. Festival on Põhja-Ameerika TOP3 hulgas, pälvib ohtralt meediatähelepanu ning sinna saamine on ka Eesti filmitegijate jaoks märkimisväärne saavutus.

Palm Springsi filmifestival toimub Californias, Palm Springsis 34. korda ning leiab aset 5.-16.01.2023. Režissöör Elmo Nüganeni mängufilmidest on Palm Springsis varemlinastunud ka ajalooline sõjadraama “1944”.

„Apteeker Melchiori“ linastused toimuvad “World Cinema Now” programmis:

7.01.2023  kell 14.00 Mary Pickford Theatre

11.01.2023  kell 18.45 Regal Palm Springs

13.012023 kell 20.00 Camelot Theatre

Eestis, USAs, Jaapanis, Indoneesias, Saksamaal, Argentinas, Aserbaidžaanis, USA-s ja Soomes linastunud „Apteeker Melchior“ esilinastub detsembris ka Indias ChennaiFilmifestivalil.

20. korda toimuv Chennai filmifestival on pühendunud sellele, et tuua Chennai vaatajateni parim rahvusvaheline- ja kohalik filmitoodang.

Novembris esilinastusid filmid Apteeker Melchiorist kolmes riigis – Saksamaal, Argentiinas ja Aserbaidžaanis, millele lisaks nägi rahvusvaheline publik filme Tallinnas toimunud Pimedate Ööde Filmifestivalil. Oktoobris esilinastus triloogia esimene film „Apteeker Melchior“ Indoneesias, Jaapanis ja USAs.

Töö Apteeker Melchiori rahvusvahelisel turundamisel jätkub. Filmiõiguste müügiga tegeleb rahvusvaheline müügiagent Global Screen. Samuti on sõlmitud leping voogedastusplatvormiga Amazon, kes valmistab triloogia kolme osa põhjal järgmisel aastal miniseriaali saksakeelsetele turgudele.

Indrek Hargla romaanidel põhinev Apteeker Melchiori saaga on olnud tänavu Eestis tõeline hitt, mis toonud kinodesse üle 200 000 inimese. Esimest filmi käis kinos vaatamas 130 000 inimest ja hetkel kogub film vaatajaid Telia ja Elisa VOD platvormidel. Teine osa on suuremate kinode kavades üle Eesti ja tänaseks on filmi vaatamas käinud üle 85 000 inimese. Triloogia kolmas film „Apteeker Melchior. Timuka tütar“ jõuab Eesti kinodesse 2023. aasta aprillis.

Kommentaarid puuduvad