Näitleja Märt Koik: Ants Rootslane ei tohiks õpetada, et probleemid on kinni seitsme põlve taguses ajas

Hiljuti lahvatanud nn Lilleoru skandaal tekitas paljudes küsimuse, et miks eestlased sedavõrd esoteerika usku on? Mis on üldse esoteerika ja miks olla selle poolt või vastu? Stuudios on Tiit Trofimov ja Märt Koik. Esimene külaline on olnud enesearengu juht 15 aastat ning Märt Koik esindas skeptilist vaatevinklit.

Saatejuht püstitas küsimuse esmalt Märdile – miks siis on nii, et eestlased viimasel kümnendil on ikka väga suurelt ja tugevalt esoteerika usku läinud. "Ma arvan, et see ei ole viimase kümnendi asi, esoteerika on olnud inimeste jaoks kutsuv ja põnev koguaeg. Lihtsalt me oleme nii suures infoühiskonnas ja müra on natukene rohkem. Miks inimesed seda usuvad, eks see on usk ja tahe terveks saada. Ebameeldiv on seda tunnistada, et meditsiinil on teatud alad, kus nad ei tea...näiteks inimese aju, milles meditsiinil on väga piriatud teadmised. Esoteerika suudab leida kohad ja puudujäägid ja ennast sinna sisse sobitada ja pakkuda lahendusi. Kui inimene on haige, ta ei saa meditsiinilist abi, siis on alati hea minna juurde ja öelda, et määri seda õli enda otsmikule, siis hakkab parem. Kui sul ei ole rohkem võimalusi ja lahendusi, siis miks mitte proovida," ütles Koik.

Kas võib olla nii, et just suuremas kriisis inimene kasutabki seda viimast õlekõrt ja mõtlebki, kuidas alternatiiv saab teda aidata? "Üldiselt nii kipub olema jah. Inimene ongi koguaeg selline otsija. Kahjuks on see negatiivsem pool, et keegi ei taha päriselt tegeleda endaga, kõik otsivad lihtsaid lahendusi, et saaks imerohu või kellegi sõnad, mida inimesed usuvad. Aga iseennast ei taha keegi uskuda. Kõik see tervendus on temas endas olemas, tema enda kätes ja tahtes kinni. Paraku inimloomus ikkagi kõigepealt läheb alati kergemat teed, et saaks tableti või saaks kellegi kaartide panemise, et läheb elu korda ja nüüd tuleb õnnelik inimene ja tervis korda," ütles Tiit Trofimov ja lisas, et mõnikord ongi inimesele vaja usu tagasitulekut, et vähemalt sealt võibki areng alata.

Kui tihti võib juhtuda, et inimene tuleb avatud olekuga abi otsima ja nn gurud kasutavad inimesi ära. Kui palju Tiit seda mööda maailma ringi rännates on märganud? "Seda on päris palju olnud kusjuures. Nagu öeldakse, et issanda loomaaed on päris kirju. Ma olen käinud ikka tõesti erinevates kohtades ja päriselt hoidnud hoidnud peast kinni ja mõelnud, et kuidas te ei näe läbi sellest mängust, et lollitatakse päriselt. kas tõesti teie silmad on kinni ja teie oma usk on kadunud ja oma tunnetus, et siin on midagi vale, et siin ei ole asi puhas ja südamega tehtud, et kus see kadunud on," ütles Tiit ja Tõdes, et kahjuks on ta seda ka Eestis näinud. Kuna Eesti on väike koht, siis selles vallas millegi negatiivse juhtumisega pannakse Tiidu sõnul kõik ühte patta ja siis koheldakse kõiki halvana, ka neid, kes teevad päriselt südamega asja ja päriselt soovivad inimesi aidata, kasvõi  olles neile n-ö sillaks, et neid kusagile suunata.

Kuidas tunneb Märt Koik, kas Eestis kasutatakse inimesi massiliselt ära? "Ma ei tea, kui väga see massiliselt on. Mul on see probleem, et kuna ma hästi palju tegelen –  ma nimetan seda uhhuunduseks – ma satun sellistele ääremaistele, kus inimene ütleb, et käsi ei tohi pesta, sest siis sa pesed maha energia...see on üks parimaid näiteid minu jaoks. Ma leian, et minu infoväli on natukene riknenud selle koha pealt, ma võib-olla tajun seda asja natukene suuremana. Küll aga jah, ma arvan seda, et Ants Rootslane ei tohiks öelda, et probleemid on kinni selles, et sul seitse põlve tagasi oli kuskil mingisugune asi."

Vaata ja kuula lähemalt päises olevast videost! “Stuudio” kohta saab lisainfot SIIT.

Kommentaarid puuduvad