Naabrist parema

toob teieni Inbank

Mis on need omadused, mida inimesed ootavad oma unistuste kodult?

unistuste kodu
Unsplash.com Hans M

“Naabris parem” üks saatejuhtidest Alari Kivisaar rääkis fännipäeval oma unistuste kodust. Kuna inimeste ootused unistuste kodu osas võivad üsna erinevad olla, siis toome välja mõned levinumad omadused, mida inimesed sooviksid.

Unistuste kodu asukoht

Ideaalne asukoht võib olla erinevate aspektide põhjal, nagu linn või maa, mere või mägede lähedus, lähedus töökohale või koolile jne.

Kindlasti arvestatakse mõne järgneva punktiga:

 • Turvalisus – oluline on teada, kuidas on piirkonna turvalisuse tase ja kas seal on turvameetmeid nagu tänavavalgustus ja videovalve.
 • Transpordiühendused – kui kavatsete igapäevaselt liigelda, siis on oluline, et piirkonnas oleks hea transpordiühendus.
 • Oluliste teenuste lähedus – et piirkonnas oleks kõik vajalikud teenused nagu kauplused, apteegid, pargid, spordikeskused. Mõtle läbi, mis teenused on sinu jaoks eriti olulised ja tee valik arvestades ka neid.
 • Koolid – kui peres on lapsi, siis on oluline teada piirkonna koolide kvaliteeti ja nende lähedust teie elukohale.
 • Naabruskond – kui on soovi rahu ja vaikuse järele, siis võiks kindlasti kaaluda vaiksemat piirkonda või elamist kaugemal linnakeskusest.
 • Loodus ja vaated – looduslikud elemendid nagu metsad, pargid ja veekogud võivad muuta piirkonna atraktiivsemaks.
 • Hind – kodu asukoht mõjutab selle hinda.

Suurus

Unistuste kodu suurus sõltub sageli perekonna suurusest ja nende vajadustest. Oluline aspekt on kindlasti ka sellele, kui palju meeldib külalisi võõrustada.

Milline on inimese elustiil – kas kodus veedetakse palju aega või ollakse liikuvamad. Mõned inimesed soovivad suurt kodu koos avarate eluruumidega, samas kui teised eelistavad kompaktsemat elamispinda.

Stiil

Stiil võib varieeruda traditsioonilisest kuni kaasaegseni, sõltuvalt isiklikest eelistustest.

Siinkohal toome välja sisustusstiilid, mis 2022 aastal populaarsed olid:

 • Skandinaavia stiil – on olnud juba mitu aastat populaarne ja see jätkab oma populaarsust. See stiil on minimalistlik, funktsionaalne ja keskendub looduslikele materjalidele, neutraalsetele värvidele ning hele ja avatud ruumikujundusele.
 • Modernne stiil – kaasaegne ja tipptasemel ning kasutab puhtaid jooni, minimalistlikku disaini ja kvaliteetseid materjale. Seda iseloomustavad avatud põrandaplaanid, suured aknad ja kaasaegsed mööbliesemed.
 • Industriaalne stiil – inspireeritud tööstuslikest keskkondadest, kasutades avatud telliseid, terast ja karedaid puitpindu. See stiil on klanitud ja modernne ning võib lisada ruumile unikaalse ja trendika ilme.
 • Maalähedane stiil – toob sisse looduslikud elemendid ja rõhutab soojust ja mugavust. See stiil kasutab looduslikke materjale nagu puit, kivi ja naturaalne kangas ning keskendub maalähedastele värvidele nagu pruunid, rohelised ja beežid.
 • Retro ja vintage stiil – on aastate jooksul tagasi tulnud moes ja neid võib jätkuvalt näha. Stiilis kasutatakse vanu mööbliesemeid, mustrilisi kangaid ja erksaid värve, luues unikaalse ja nostalgilise atmosfääri.

Funktsionaalsus

Unistuste kodu peaks olema funktsionaalne ja vastama igapäevastele vajadustele. Mõned omadused, mis iseloomustavad funktsionaalset kodu:

 • Hea ruumiplaneering – ruumid läbimõeldult jaotatud, võimaldades lihtsat liikumist ja vajalike tegevuste hõlpsat teostamist. Ruumide vahel peaks olema loogiline seos ja need peaksid olema õigesti suurusega vastavalt nende eesmärkidele.
unistuse kodu
Unsplash.com Ryan Ancill
 • Piisav ladustamisruum – piisavalt hoiuruumi, et hoida korras ja organiseerituna erinevaid esemeid. See võib hõlmata sisseehitatud kappe, riiuleid, kappidesse mahutatavaid süsteeme või muud tüüpi ladustamislahendusi, mis aitavad hoida ruumi puhtana ja korras.
 • Ergonoomiline mööbel ja sisustus – valitakse mööbel ja sisustuselemendid, mis tagavad mugavuse ja ergonoomilisuse. See võib hõlmata näiteks ergonoomilisi istmeid ja tööpindu, sobivalt paigutatud valgustust ning lihtsalt ligipääsetavaid ja funktsionaalseid sisustuslahendusi.
 • Tehnoloogilised lahendused – võib sisaldada ka tehnoloogilisi lahendusi, mis muudavad igapäevaelu lihtsamaks ja mugavamaks. Näiteks nutikodu tehnoloogiad võimaldavad juhtida valgustust, kütet, turvasüsteeme jne läbi nutiseadmete või automatiseerida erinevaid koduseid toiminguid.
 • Vastavus elanike vajadustele – on kohandatud elanike vajadustele ja elustiilile. See võib tähendada näiteks eraldi tööruumi või kodukontorit, mängutoa või mängunurga olemasolu lastega peredele, avarat kööki ja söögituba sotsiaalseteks koosviibimisteks jne.

Funktsionaalne kodu võimaldab paremat elukvaliteeti, sujuvat igapäevaelu ja paremat ruumide kasutamist. Oluline on lähtuda oma vajadustest ja pere suurusest ning kavandada kodu nii, et see vastaks praktilisuse, mugavuse ja efektiivsuse nõuetele.

Interjöör

Unistuste kodu peaks peegeldama omaniku stiili ja isiksust. Sisustus ja disain peaksid olema visuaalselt meeldivad ja hubased.

Väliruum

Väliruum on sageli sama oluline kui sisemine elamispind. Inimesed soovivad aeda, terrassi, basseini või õueala, kus saab lõõgastuda ja aega veeta.

unistuste kodu
Unsplash.com Annie Spratt

Energiasääst

Unistuste kodu peaks olema energiasäästlik ja keskkonnasõbralik, vähendades seeläbi energiakulusid ja aidates kaasa paremale keskkonnale.

Need on mõned üldised omadused, mida inimesed oma unistuste kodus soovivad. Oluline on märkida, et unistuste kodu ei pea olema täiuslik ega kulukas, vaid peegeldama inimese individuaalseid eelistusi ja vajadusi.

Kas nõustud, millistele omadustele peaks sinu unistuste kodu vastama?

Ela “Naabrist parema” osalistele kaasa nende unistuste täitumisele TV3 eetris ikka kolmapäeval kell 21.00 või vaata saateid järele TV3Playst!

Kommentaarid puuduvad

Naabrist parema

toob teieni Inbank