Lõbus apsakas! “Mälumaratoni” võistleja ajas vastamisel saated segamini

Viljar Alnek vastamistoolis
Viljar Alnek vastamistoolis — FOTO: kuvatõmmis

Eile alustas Teet Margna juhtimisel TV3 eetris uus ja ülipõnev mälumängusaade “Mälumaraton”

Igas „Mälumaratoni“ saates on neli võistlejat. Hooaja avasaates osalesid Viljar Alnek, Toivo Kreek, Jarko Jelinkin ja Jaan Urgas. Võistlejate seas olid näiteks nii konsultant, reaalainete õpetaja kui ka pensionär ning lemmikteemad on muu põneva seas seotud ka murdmaasuusatamise, Eesti kunsti ja James Bondi filmidega. Saate võitja sai auhinnaks 1000 eurot.

Juba esimestel saateminutitel juhtus naljakas hetk, kui valgesse tooli istus võistleja Viljar Alnek. Tema lemmikteemaks olid James Bondi filmid ja esimene küsimus kõlas: “Kes on ainus näitleja, kes on mänginud koos viie erineva James Bondi tegelaskuju kehastajaga ja seda kokku 17 filmis?”

Viljar alustas seepeale vastamist stiilis “Kes on…” mis on teada-tuntud kui hoopis teise mälumängusaate “Kuldvillak” vastamisstiil. Ka mees ise sai oma apsakast aru ja muheles kergelt, kui mõistis, et “Mälumaratoni” saates oodatakse vaid lühivastuseid. Viljar on varasemalt osalenud ka mitmes “Kuldvillaku” saates.

Vaata humoorikat hetke videost!

„Mälumaraton“ on turniirisüsteemis telemälumäng, mille omapäraks on tempokad küsimused ja pingeline õhkkond. Igas saates on kaks küsimustevooru, millest üks põhineb üldteadmistel, teine on aga võistleja enda valitud lemmikteemal, milles ta end eriti tugevalt tunneb. Võistlejad vastavad küsimustele individuaalselt, konkurendiks on vaid aeg.

„Mälumaraton“ põhineb maailmakuulsal BBC formaadil Mastermind. Suurbritannias on saade eetris olnud juba üle viiekümne aasta; Eesti on kaheteistkümnes riik, kuhu telemängu õigused müüdi. Täna alustava „Mälumaratoni” hooaja üldvõitja selgub veel sel kevadel suures finaalis. 

“Mälumaraton” on TV3s pühapäeviti kell 19.30!

Kommentaarid puuduvad