Sven Lõhmus enda elutööst: olen tegelikult leppinud oma saatusega

Sel nädalal pühendati "Laula mu laulu" saade Sven Lõhmusele, kes on meie muusikamaastikul üks tipptegijatest. Mehe laulud on tõusnud edetabelite tippu nii mitmel korral, et Sven isegi ei suuda kokku lugeda palju auhindu ta võitnud on.

Sel nädalal pühendati lood armastatud Eesti heliloojale Sven Lõhmusele, keda kõik saateosalised kirjeldasid kui suurepärast muusikut.

Palju auhindu Svenil oma suurepärase muusikakarjääri eest on, ei tea mees isegi. "Kuldplaadid on nagu... Nad on auhinnad ja nad on selles mõttes ausad auhinnad, et need on antud ikkagi selle eest, et neid laule on kõige rohkem kuulatud või mängitud või ostetud. Vist on 25, aga ma isegi ei ole täpselt lugenud. Mitte, et see oleks selline suurustav vastus, aga ma ausalt ei tea," vastas Sven, kellel on tõesti mitmeid auhindu ja tunnustusi meie muusikamaastiku edendamise eest. Mitmed tema lood on jõudnud ka Eurovisioonile ning esindanud Eestit lauluvõistluse finaalis.

"Ma tegelikult olen leppinud oma saatusega, et ma pean kirjutama popplaule ja olema selles žanris edukas ja ma üritan olla edukas. See ei ole lihtne. See ei ole üldse lihtne. See on väga keeruline." 

Kuula kõiki esitusi uuesti:

Põhja Korea - "Lihtsad asjad"

Jüri Pootsmann - "Sandra"

Tanja Mihhailova - "Jennifer"

Elina Born - "581c"

Kadri Voorand - "17"

Mihkel Raud - "Club Kung Fu" 

Vaata kõiki "Laula mu laulu" saateid TV3Playst!

Näita 2 kommentaari

Päris keeruline on siis, kui muusikul/heliloojal on annet suuremaks, kui seda realiseerida saab. Diplomeeritud pianistid mängivad tantsu- ja süldibändides. Milline ande raiskuminek.

Vasta

Parimaid heliloojaid Eestis,kes on loonud mitmeid pop—laule!!!!!!!!!!!!
Paljud laulud,mis nad kunagi noorte poistena venna ja Lauri Liiviga laulsid ,on minu suured lemmikud!!!!!!!!!
Kahtlemata on ta ANDEKAS HELILOOJA ,selles pole mingit kahtlust ja. väga sümpaatne ka selle poolest,et on hoidunud tahaplaanile,mitte iga hinna eest tahtnud koguaeg esile tükkida nagu nii mõnigi teine auahne tegelane!!!!!!!!!
Jõudu ja jaksu talle ka edaspidiseks uuteks lauludele!!!!!!!!!!

Vasta