Kohtla-Järvelt suureks staariks | Tanja Mihhailova tohtis karjääri alguses vaid tausta laulda

Johanna Alvin

Tanja Mihhailova meenutas oma karjääri algusaegu
Tanja Mihhailova meenutas oma karjääri algusaegu — FOTO: TV3/ERR arhiiv

Kolmas “Laula mu laulu” saade pühendati Tanja Mihhailova-Saarele. Seekordses saates lauldi Tanja laule nii 90ndatest kuni tänapäevani. Koos meenutati armastatud lauljanna muusikukarjääri algust.

"Laula mu laulu" saates esitas Jüri Pootsmann legendaarset lugu "Another country song", mida esitas aastal 2002 "Eesti laulu" võistlusel Nightlife Duo, mille koosseisu kuulusid Tanja Mihhailova-Saar ja Ly Lumiste. Peale hoogsat esitust võeti teemaks Tanja karjääri algusajad ning kuidas noor laulja üldse muusikaga alustas.

Tanja meenutas oma kooliaega, kus ta pea igal võimalikul kontsertil, festival ja võistlusel esines ning kuidas ta ema talle kostüüme õmbles. "Teised emad saalis rääkisid "Jälle see Mihhailova! Kas keegi võiks ära keelata tal lavale minemise?" See oli nii hull, et igale poole, kuhu lasti, sinna ma läksin." 

Kord Saaremaal esinedes, jäi Tanja silma produtsendile, kes tol ajal pani kokku kava, millega esineda Peterburis. "Ta tuli Kohtla-Järve kooli, uuris, kas ma olen siin koolis ja lihtsalt lõi jalaga ukse lahti ja küsis kas ma olen seal. Ma olin ja kohe tuldi vanemate juurde jutule." Peale seda esines Tanja mõnda aega taustavokaalina ja tantsutüdrukuna kuni hetkeni, mil loodi Nightlife Duo. 

"Ma ei tea, kust tal selline mõte tuli, aga ta pani kokku kaks tüdrukut, siis mu aktsenti pole kuulda, sest ma olin täiesti null eesti keeles tol ajal." Sven Lõhmus aga kiitis Tanjat, et neiu igapäevaselt õppis aina rohkem ja rohkem keelt selgeks ning tegi korralikke edusamme.

"Mina ei karda kui mind parandatakse ja mulle meeldib. Siiamaani kõik inimesed, kes mu ümber parandavad mind... see ongi fine (eestik. hästi) ja mulle meeldibki õppida juurde uusi sõnu. Ma siis otsistasin, et ma ei hakka häbenema, et ma ei oska rääkida." Tanja aga meenutas, et alguses talle soolojuppe laulda ei antud ja pidi leppima taustahääle laulmisega. "Salme ei lubanud mul keegi laulda!" 

Vaata kõiki saate lugusid uuesti!

Kadri Voorand "Amazing"

Jüri Pootsmann "Another country song"

Sven Lõhmus "Jäljed Liival"

Mihkel Raud "Kõik"

Elina Born "Külmunud maa"

Korea "Paar sammu veel"/"Paar tundi veel"

Lõpulugu: Tanja Mihhailova-Saar ja Elina Born "Külmunud maa"

Teisi "Laula mu laulu" saateid vaata järele TV3Playst!

Kommentaarid puuduvad