Reklaam sulgub sekundi pärast

Eestis tegutsev ööhaldjas Marit: tunnen ennast tihti nagu narkopolitsei

Ööhaldjas Marit
Ööhaldjas Marit — FOTO: kuvatõmmis

Tervise Arengu Instuudi poliitprojekti raames käib Marit Oja ööklubides abiks, et pakkuda peolistele tuge ja hetkelist leevendust. ''Laseri'' saate rääkis ta lähemalt, miks ta seda teeb ja kuidas ta narkootikume tarvitanud inimestele läheneb.

Mis asi on narkokultuur? Kas kokaiin peaks olema legaalne? Miks tarvitab iga kolmas piduline mõnda keelatud ainet? Mis toimub öösiti tehnoklubi Hall salajastes pimedates kambrites? Narkootikumide ja ööklubide hämaratesse telgitagustesse viivad meid ööhaldjad, klubiomanikud ja regulaarsed ainete toel pidutsejad.

Tänasel päeval on narkootikumid peol nii tavalised, et Eestis töötab lausa riiklik teenus, kus ööhaldjad pakuvad vett, pulgakommi või lihtsalt küsivad, kas kõik on okei. ''Tuli üks normees, kes tundus olevat tarvitanud, mind nähes ta ehmus ja läksin talle järgi ja pakkusin nätsu. Osad ütlevad, et see aitab, kuna selle asemel, et oma suud või limaskesta ära süüa, siis sa närid selle asemel nätsu. Samuti annab pulgakomm suule tegevust,'' selgitab Marit oma tegevust klubides.

Vaata intervjuud lähemalt siit.