Külm toit ja maailmast eraldatus: faktid “Meisterkoka” saate kohta, mida sa varem ei teadnud!

Masterchef
Foto: Masterchef USA

Televaatajate poolt palavalt armastatud “Meisterkokk” jookseb argipäeviti TV3 ekraanil ja on üks maailma populaarsemaid kokandussaateid. Kuidas seda saadet aga päriselt filmitakse?

Kuigi tele-eetris tundub kõik äärmiselt kiire, kaootiline ja toidud paistavad isuäratavad, siis tegelikkuses peitub sarja tootmise taga mitmeid saladusi.

Toome välja mõned huvitavad faktid seoses “Meisterkoka” filmimisega:

1. Mõned kaadrid võistlejate kokkamisest on lavastatud

Võistlejad peavad saates kokkama aja peale ning selleks, et kaamerad kõik hektilisemad momendid kinni püüaksid, peavad võistlejad mõned asjad taaslavastama. See tähendab, et kui kell kukub ja võistlejad kokkamise lõpetavad, peavad nad peale seda paar minutit niisama ringi tormama ja teesklema, et viimistlevad paaniliselt oma roogasid.

2. Võistlejate road jõuavad kohtunikeni külmana

Kuigi saadet vaadates tundub, et niipea, kui võistlejad oma road valmis saavad, asuvad kohtunikud neid hindama. Nii see aga päris ei ole. Kui kell kukub ja võistlejad oma road valmis saavad, viiakse need eraldi filmimiseks kõrvale, et neist ilusad lähikaadrid teha. Seejärel pannakse kõik külmkappidesse ning võttemeeskond teeb lõunapausi, peale mida jõuavad need alles kohtunikeni ehk road on tegelikkuses külmad.

Selleks, et kohtunikud saaksid anda siiski õiglase hinnangu, käivad nad laudade vahel ringi ja maitsevad kõikide võistlejate roogade elemente samal ajal, kui kokkamine alles käib. 

3. Võistlejatel pole lubatud kasutada ühtegi retsepti

Kuigi “Meisterkoka” saates palutakse tihtipeale võistlejatel täpselt järgi teha mõnda kindlat rooga või jälgida mõnda kokka nende ees süüa tegemas, siis tundub ju lausa mõeldamatu, et neile retsepti ette ei anta. Tegelikkuses aga just nii ongi. Võistlejatel pole filmimise ajal lubatud kasutada mitte ühtegi retsepti ning kõik tuleb neil kas meelde jätta või ise tuletada.

4. Võistlejad eraldatakse filmimise ajaks ülejäänud maailmast

Saate filmimise ajal ümbritseb võistlejaid tõeline saladuseloor. Niipea, kui liigutakse võtteplatsile, korjatakse neilt ära nende telefonid. Kui parasjagu võttepäeva ei toimu, tohivad võistlejad oma pereliikmetega suhelda, aga ühtegi detaili ega infokildu võistluse kohta nad avaldada ei tohi. Ühtlasi pole neil lubatud sotsiaalmeedias ega kuskil kajastada, et nad üldse võistlusest osa võtavad.

5. Toit, mida kohtunikud ära ei söö, läheb võttemeeskonnale

“Meisterkokk” on kokandussaade ja paratamatult kasutavad võistlejad kokkamise käigus ohtralt erinevaid toiduaineid. Kuna tihtipeale ei jõua kõik asjad üldse kohtunike taldrikuteni, võiks ju arvata, et see läehb raisku? Õnneks aga jõuab kogu söömata jäänud toit hoopis võttemeeskonnani ning isegi toiduained, mida võistlejad kasutada ei jõua, viiakse riknemise vältimiseks koju. 

Vaata veel põnevaid fakte “Meisterkoka” kohta SIIT!

“Meisterkokk” on TV3s igal argipäeval kell 18.10!

Kommentaarid puuduvad