Reklaam sulgub sekundi pärast

Skeptik põrutab: surnud sugulastega rääkimise teenuse pakkumine on räpane rahateenimisviis!

Eso-skeptikuna tuntud Andreas Jääger ütles, et tema kohustus ei ole tõestada, et kedagi või midagi ei eksisteeri, vaid tõestamiskohustus on hoopis vastaspoolel. Oma surnud sugulastega rääkimise võimalust pakkuvad nn terapeudid ja selgeltnägijad kasutavad Andrease sõnul lihtsalt ära võimalust räpaselt raha teenida.

Saates "Kolmekas" Eesti kõige kuulsamaks eso-skeptikuks tituleeritud Andreas Jääger sõnas, et see teema valis teda ise, mitte vastupidi.

"Kui me hakkasime kunagi Märt Koigiga ühte podcast'i ["Võhkarid"] tegema, siis me alustasime seda sellest, mis toimub nädala jooksul: poliitika ja kõik stuff. Aga siis hakkasid tulema artiklid, kus mingi teatud inimene räägib sellest, et kui naist vägistatakse, siis see on kolm põlve tagasi tema vanaema tehtud asi või midagi taolist. See algas umbes niimoodi. Siis tulidki meile saatesse uhhuu-sektsioonid teadlikult ja ma hakkasin asja rohkem jälgima."

Teemasid ja materjale leiab Andreas palju erinevatest sotsiaalmeedia gruppidest. Samuti teeb ajakirjandus Andrease sõnul väga head tööd selliste asjade paljastamisel. "Vahepeal on juhtunud niimoodi, et kui kellestki räägitakse, siis ta äri hakkab rohkem õitsema, et inimesed avastavad ta."

Kõige veidramatest kogemustest rääkides mainis Andreas, kui üks ennast terapeudiks nimetav inimene pakkus enda sõnul teenust, kus saab rääkida enda tulevaste lastega. "Sellega on üldse igavene jama. Mul on praegu kaks lasta ja kui tuleb välja, et näiteks mu kolmas laps on täielik tõbras, koolitulistaja, mida iganes. Kui ma otsustan ta mitte saada, kas see on siis abort?"

Andreas rõhutas, et tema ei usu esoteerika kontekstis mitte midagi, sh vaime ega inimesi, kes tunnetavad asju teistest selgemini. Selgeltnägijate saated pole Andrease arvates ilmtingimata lavastatud, pigem peab ta sel toimuvat juhuseks või õnneks. "Me näeme ise ka, et see on 50:50 võimalus. Kus autos on inimene või ei ole?"

Samuti ei usu Andreas, et tähtkujude järgi saaks kõiki inimesi ühtmoodi lahterdada.

Andreas rõhutas ka, et temal pole vaja midagi tõestada kellegi või millegi mitteeksisteerimist, vaid vastupidi. "Näiteks on veel väga räpased rahateenimise viisid, kui inimesed reklaamivad, et saad rääkida enda surnud sugulasega näiteks. Siis ongi nii, et kellelgi suri väike laps ära, ta läheb sinna ja siis talle räägitakse, et: oi, näed nüüd tema oli niimoodi, sa ei ole üldse süüdi. See ei ole okei!"

Vaata lähemalt päises olevast videost!

"Kolmekas" on TV3 eetris reedeti kell 21 ja vaadatav ka TV3 Play keskkonnast.

"Kolmekal" on ka Facebook ja Instagram.

Kommentaarid puuduvad