Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas see oli seda väärt? “Lohede koja” esimese hooaja filmimine maksis stuudiole ulmelise summa

Lohede Koda
Lohede Koda — FOTO: Image supplied by Capital Pictures/Scanpix

Kolm aastat pärast "Troonide mängu" vastuolulist lõppu tutvustas HBO armastatud seriaali järglast – "Lohede koda". Pärast arvukate eel- ja kõrvallugude väljatöötamist jõudis "Lohede koda" esimesena eetrisse. Esmaklassiline teleteenus on sentigi säästmata investeerinud projekti miljoneid dollareid, püüdes "Troonide mängu" eellugu edukaks muuta.

"Lohede koda" ja HBO panused seriaalile olid äärmiselt kõrged. Õnneks osutus seriaal suureks hitiks ja teisi "Troonide mänguga" seotud projekte ei pidanudki riiulile jätma.

"Lohede koda" esimene hooaeg sisaldab endas kümmet episoodi. Väljaande Variety andmetel maksis iga episoodi tootmine peaaegu 20 miljonit dollarit. Kontekstiks võiks mainida, et "Troonide mängu" ühe hooaja tegemine maksis kokku umbes 100 miljonit dollarit.

Muidugi on viimasel kümnendil toimunud mõningane inflatsioon, mis on põhjustanud tootmis- ja tööjõukulude hüppelise tõusu, kuid HBO suutis hoida iga episoodi maksumuse alla 20 miljoni dollari, kuna neil oli juba varasemalt kogemusi kvaliteetsete sarjade võimalikult tõhusa tootmisega. "Troonide mäng" ja "Westworldi" vahel teab HBO väga täpselt, kuidas toota odava eelarvega head seriaali. Isegi siis, kui ringi lendab mitmeid tuhandeid arvutiga loodud draakoneid.

Peaks ka ära märkima, et 20 miljonit dollarit episoodi kohta on tegelikult üsna odav võrreldes sellega, mida maksis näiteks Amazon kui andis välja oma uue "Sõrmuste isanda" telesarja "The Rings of Power". Selle kaheksa episoodiline esimene hooaeg maksis silmatorkavalt 465 miljonit dollarit ehk rohkem kui 58 miljonit dollarit episoodi kohta.

Vaata seriaali "Lohede koda" Go3 teleteenuse vahendusel ja otsusta ise, kas üks episood on 20 miljonit väärt!