Kas oled juba näinud? “Apteeker Melchiori” on käinud vaatamas muljetavaldav arv eestlasi

BNS

Melchior
Foto: Robert Lang

Aprilli keskpaigas esilinastunud krimipõnevikku “Apteeker Melchior” on esimeste nädalate jooksul kinos vaatamas käinud 75 823 inimest ning film liigub kindlalt 100 000 vaataja kursil.

Filmilevitaja Timo Diener tõi välja, et alates koroonaaja algusest pole ükski kodumaine film toonud kinodesse esimese kahe nädala jooksul sama palju inimesi.

“Viimati tegid Eesti filmid rekordtulemusi vahetult enne pandeemia algust, kui 2020. aasta alguses käis kinos “Talve” vaatamas 151 137 ja animafilmi “Sipsik” 107 496 inimest. Juba “Apteeker Melchiori” pileti ostnud inimeste arv lubab loota, et Eesti filmitööstuse jaoks on kõige keerulisem periood seljatatud. Väga suure tõenäosusega saab “Apteeker Melchiorist” esimene viimastel aastatel valminud kodumaine film, mis ületab Eesti filmide jaoks märgilise piiri 100 000 kinokülastajat,” ütles ta.

Kõige rohkem vaatajaid on tulnud suurematest maakondadest: Harjumaa kinodest 39 413, Tartumaa kinodest 13 763 ja Pärnumaa kinodest 5978 inimest, neile järgnevad edetabelis Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa ja Viljandimaa. Keskaegsest Tallinnast inspireeritud krimipõnevik huvitab väga erinevaid sihtrühmasid, teismelistest kuni vanemaealisteni, ning filmi vaadatakse nii eesti, inglise kui ka vene keeles. Alates 6. maist lisanduvad kinokavadesse vaegkuuljate subtiitritega seansid.

Esimest korda Eesti filmiajaloos linastub ühe kalendriaasta jooksul filmide triloogia. Indrek Hargla, Elmo Nüganeni ja Olle Mirme originaalstsenaariumi põhjal valminud Apteeker Melchiori mängufilmide triloogia teine osa esilinastub tänavu 19. augustil ja kolmas osa 14. oktoobril. Apollo Kinodes on müügil ka triloogia kolmikpilet.

Film on taas suurendanud huvi ka Indrek Hargla raamatute suhtes – romaanisarja esimene raamat “Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus”, millest inspireeritult kirjutati triloogia esimese filmi stsenaarium, asub taas raamatupoodide ilukirjanduse edetabeli tipus.

Tallinna linnamuuseumi ekskursiooni “Apteeker Melchiori” mängufilmi radadel on paljudel kuupäevadel juba välja müüdud, kuid kavasse on lisatud eesti-, vene- ja inglisekeelseid ekskursioone.

Tallinna linnamuuseumi ja filmitootjate koostöös valminud näitus filmitriloogia valmimisest on Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis avatud kuni 30. juunini.

Kommentaarid puuduvad