Kas „Mehed mustas“ agendid on tegelikult Marveli universumi kangelased?

MIB

„Mehed mustas“ (inglise keeles “Men in Black”) on olnud üks legendaarsemaid frantsiise läbi aegade. Uues filmis oli üks suur drastiline muudatus – esimest korda MIB ajaloos ei teinud filmis kaasa ei Will Smith ega Tommy Lee Jones.

„Mehed mustas“ frantsiisi spin-off „Mehed mustas: Globaalne oht“ tutvustab meile kahte uut MIB agenti – Chris Hemsworth ja Tessa Thompson mängivad agente H ja M. See duo on eelnevalt ka kinoekraani jaganud ning tugevdanud oma keemiat eelnevates superkangelasfilmides. Fännidele on nende kooslus nii meeldinud, et on lausa algatatud petitsioone, et antud paari rohkem filmides näha. Uue filmiga kaasnes ka veel huvitavaid fakte, mis võis tavavaatajale esimese korraga märkamatuks jääda.

Toome välja neli põnevat fakti uue „Mehed Mustas: Globaalne oht“ kohta!

  1. Stseenis Maroko Kasbahis, kus MIB agendid proovisid agente M ja H nurka ajada ja kinni nabida, pidid kõik Kasbahi mošee katusel olevad agendid olema moslemid. Mittemoslemid võivad mošeesse siseneda ainult siis, kui moslemid on selleks loa andnud ja kui neil on seaduslik põhjus. Julgeme kahelda, et katuse peal trampimine ei oleks olnud piisav põhjus selle jaoks. Meile teadaolevalt on see esimene kord, kui keegi on filminud stseeni, kus mošee katusel on inimesed.
  2. Les Twins ehk Laurent ja Larry Bourgeois kehastavad „Mehed mustas: Globaalne oht“ tulnukatest pahalasi, kes alati proovivad agentidele H ja T käru keerata. Filmiekraan ei ole ainuke koht, kus neid varem kohatud on – nad on teinud kaasa Cirque du Soleilis ja töötanud koos suurte hip-hop kuulsustega nagu Missy Elliot, Big Sean ja Nicki Minaj. Kõige prominentsem staar, kellega prantslased koostööd on teinud, on Beyonce, kes kuuldavasti oli ka inimene, kes õpetas kaksikutele selgeks inglise keele.
  3. Kui inimesed nägid esmakordselt Chris Hemsworthi ja Tessa Thompsonit „Mehed mustas: Globaalne oht“ posteritel, olid fännid väga altid ütlema: „Ooo vaata, Marveli staarid taaskord koostööd tegemas“. Paljud ei pruugi seda küll teada, kuid „Mehed mustas“ frantsiis on tegelikult Marveli koomiksitega tihedalt seotud. „Mehed mustas“ sai alguse koomiksitest, mis ilmusid 1990. aastal. Sel aastal lasti välja kolm väljaannet ning järgneval aastal samuti kolm. See seeria avalikustati Aircel Comicsi poolt, mille hiljem Malibu Comics ära ostis. 1994. aastal ostis Malibu ära ka Marveli. Kui 1997. aastal esimene „Mehed mustas“ film välja tuli, nimetati seda kui Marveli koomiksi adaptsiooniks. Film tuli välja kolm aastat enne, kui esimene edukas Marveli frantsiis ekraanidele jõudis, milleks oli „X-Mehed“. Ehk loogika järgi edendavad Thompson ja Hemsworth Marveli traditsiooni ka väljaspool Marveli universumi.
  4. Frank the Pug ja Worm Guys on ainukesed karakterid, kes lisaks sellele filmile on ka füüsiliselt näidanud ennast nii „Mehed mustas“ (1997) kui ka „Mehed mustas 2“ (2002) filmides. Kuigi neil on vägagi prominentne koht filmipostril, siis ekraaniaega antakse neile filmis vähem kui minut.

Hetkel rohkem fakte ja huvitavaid aspekte filmi kohta ei jaga, sest see oleks vaataja jaoks täielik rõõmurikkuja, kuid „Mehed mustas: Globaalne oht“ on täna TV3 Film kanalil täiesti vaadatav.

Kui tahad oma sõpru hiljem huvitavate „Mehed mustas“ faktidega üllatada, siis sea end teleri ette täna, kell 21.40 ja vaata kõige uuemat „Mehed mustas“ filmi kanalil TV3 Film, mida näeb satelliitteleoperaatori Home3 ning teiste teleoperaatorite valikus.

Kommentaarid puuduvad