Reklaam sulgub sekundi pärast

Intervjuu kui hämamise meistriklass! Taavi Libe: kallid riigiisad, siit teile õppetund

Värskes "Kaadri taga Taaviga" veebisaates viib saatejuht Libe vaatajad telgitagustesse ja räägib lähemalt, kuidas üks või teine lugu sündis. Üks konkreetne juhtum oli Libe sõnul justkui tõeline suhtekorralduse kriisikommunikatsiooni õpik.

Nimelt käis Taavi ühe saate salvestamise raames Lääne-Virumaal, kus üks härra Toomas oli kuri, sest tema teed käidi hööveldamas, ent seda tehti kehvasti. Libe ühendus nii vallavanema kui ka höövlifirma juhi Reinuga, kes kutsus ka saatemeeskonna enda juurde, et asja klaarida.

"See, mis tolles pisikeses Reinu kontoris hakkas toimuma - ma ütlen ausalt, kui meie austatud peaminister Kaja Kallas oleks kuskil augusti lõpus, kui tema abikaasat süüdistati tehingutes Venemaaga, umbes sellise intervjuu andnud, siis ei mäletaks seda idavedude skandaali mitte ükski inimene ja kõik oleks meelest läinud. Niivõrd geniaalse suhtekorraldustrikiga sai Rein hakkama!" meenutab Libe.

Videolõigust on näha, kuidas Rein ja Toomas kabinetis kohtuvad ja kehvasti hööveldatud tee üle arutelu peavad. "Kuidas tee korda saaks? Noh, kuidas see Kaja ütles: ma ei näe, milles te mind süüdistate! Okei, kui Toomas tahab, et tee korda saaks, siis kuidas saab?" kõhistab firmajuht Rein naerda ja küsib, mida Toomas tema käest soovib. Toomas palub, et keegi võtaks vastutuse ja ütleb, et kui ta oleks vähegi radikaalne, siis seda höövlimeest ja rohkem seal teel näha ei tahaks. 

"Novot, kallid riigiisad ja riigiemad, siin teile korralik õppetund - kui te mingi jamaga hakkama saate, siis kuulake ära, visake väike nali, pakkuge kõigile istet, nimetage nimepidi ja justkui pakkuge lahendusi. Samas pigem küsides, mida teised teada tahavad. Lõpptulemus on see, et ega keegi seal tee peal enam ei käinud. Olukord on täpselt samasugune, nagu varem," võtab Libe olukorra kokku.

Muuhulgas googeldas Libe ka Reinu nime ja mis selgus - 10 aastat tagasi valiti mehe firma oma valdkonnas Eesti kõige viletsamaks tööandjaks üleüldse! "See oli üks lõbus artikkel, sest kui üks ajakirjanik oli Reinu käest küsinud, et kuidas siis niimodi, ma kujutan ette, et ta vastas täpselt samamoodi!"

Vaata täispikka "Kaadri taga Taaviga" veebisaadet videost!