FOTOD: vaata, millised tuntud näod kogunesid uue kodumaise komöödiafilmi esilinastusele

— FOTO: Erlend Štaub

4. septembril esilinastus Rain Rannu uus komöödiafilm “Vaba raha”, mis võtab huumoripihtide vahele vahel viimastel aastatel eestlaste rahvusspordiks saanud rahatarkuse.

Esilinastus toimus Tallinnas Apollo Kino Solarises ja järelpidu Palo Alto klubis Telliskivis.

Vaata, kes kõik kohal olid!

Film rullub lahti 2012. aastal kui tulevane krüptokunn Maximillion (Miklós Bányai) maksab Eesti programmeerijale Taavile (Märt Pius) bitcoinides, mille väärtus oli veel nii pisike, et mees need unustab. Kümme aastat hiljem kui bitcoini väärtus on tuhandeid kordi suurem ning Taavi ja tema abikaasa Liisa (Steffi Pähn) on koduostu tupikus kuluks üks „lotopilet” ära  – aga kus on paroole sisaldav mälupulk?

Samal ajal peab konservatiivne pankur Erik (Ivo Uukkivi) maailmavaatelist võitlust gaas põhjas Lamborghiniga kuristiku suunas ralliva Maximillioniga, teadmata et tema enda teismeline poeg Kevin (Mathias Kermes) on viimase loodud krüptobörsi suurklient. Kas enne lõhkeb krüptomull või kukub kokku rahatrükist toituv pangandus?

“Vabas rahas” astuvad üles tuntud Eesti näitlejad Märt Pius, Ivo Uukkivi, Steffi Pähn, Amanda Hermiine Künnapas, Mari Lill, Marta Laan jt., aga ka Hollywoodis tegutsev Ungari näitleja Miklós Bányai («FBI: International») ning Netflixi filmist «Luther: The Fallen Sun» tuntud Einar Kuusk.

Filmi operaator on Ants Tammik („Savvusanna sõsarad“), filmile on originaalmuusika kirjutanud hinnatud hiphop-produtsent ja helilooja Bert On Beats, filmikunstnikud on Urmet Piiling („Kiik, kirves ja igavese armastuse puu”) ja Tõnu Hiielaid, helirežissöörid on Markus Andreas ja Aleksandra Koel ning montaažirežisöörid Rain Rannu ja Moonika Põdersalu.

Kommentaarid puuduvad