Reklaam sulgub sekundi pärast

Fännidel põhjust rõõmustada: “Sõrmuste isanda” uus film on tegemisel

CNN

"Sõrmuste isand: Kuninga tagasitulek" näitlejad ja režissöör Tokyos — FOTO: Reuters / Scanpix

CNN vahendab, et ligi 6 miljardi dollari suuruse kassahiti "Sõrmuste isanda" ja "Kääbik" triloogias Oscareid võitnud meeskond on taasühinemas, et toota kaks uut filmi.

Esimene Sir Peter Jacksoni, Fran Walshi ja Philippa Boyensi uutest projektidest kannab esialgselt pealkirja "Sõrmuste isand: Gollumi jaht", teatas Warner Bros. Discovery neljapäeval. Selle režissööriks on "Sõrmuste isanda" näitleja ja Gollumile hääle andnud Andy Serkis. Stsenaariumi kirjutamiseks on Walshi ja Boyensiga löönud kampa ka Phoebe Gittins ja Arty Papageorgiou.

"Sõrmuste isanda" tegelaskuju Gollumile hääle andnud Serkis kommenteeris avalduses: "Kätte on jõudnud aeg minna tundmatusse koos oma kallite sõpradega, erakordsete ja võrreldamatute valvurite Keskmaa Peteri, Frani ja Philippaga."

"On au ja privileeg reisida tagasi Keskmaale (fiktiivne maailm Briti ulmekirjaniku J. R. R. Tolkieni loomingus – toim) koos meie hea sõbra ja kaastöötaja Andy Serkisega," ütlesid Jackson, Walsh ja Boyens ühisavalduses.

Jackson tegi ajalugu "Sõrmuste isanda" triloogiaga, olles esimene inimene, kes lavastas korraga kolm suurt mängufilmi.

"Sõrmuste isanda" filmid “Sõrmuse vennaskond”, “Kaks kantsi” ja “Kuninga tagasitulek” kandideerisid mitmele auhinnale, sealhulgas Oscarile, Kuldgloobusele ja BAFTA-le ehk Briti Filmi- ja Telekunsti Akadeemia auhinnale.

Serkis töötas Jacksoni "Kääbiku triloogia" 2. üksuse režissöörina ja lavastas 2021. aasta filmi "Venom: Carnage alustab".

Loe lähemalt SIIT.