Reklaam sulgub sekundi pärast

SUUR ÜLEVAADE | Vaata ja meenuta, kuidas Ant Nurhan eelvoorust superfinaali jõudis

"Eesti otsib superstaari" saates on alles jäänud, vaid kolm - Ant Nurhan, Robin Kristofer Kukk ja Margareth Mürk. Meenutame täna ühte neist kolmest andekast lauljast ning vaatame, kuidas on kulgenud Anti teekond staarisaates.

Ant Nurhan on Istanbulis sündinud 27-aastane noormees, kes juba pikemalt aega on elanud Eestis, õppinud keelt ja ka loonud siia oma perekonna. Staarisaatesse ilmudes jäi mees kohe silma Birgitile, kes juba eelvoorus ennustas, et Anti puhul on tegu ühe superfinalistiga. 

EELVOOR

Kohtunikud olid Anti esitusest väga vaimustatud. Mihklile meeldib väga Anti sünnilinn Istabul ja kutsus noormeest hiljem sümpaatseks. Birgit ennustas, et Ant on superfinaali materjal.

MUBA voor: "Bruises"

MUBA voorus tunnistas Ant, et tunneb end pinges, kuna kõik tema ümber laulavad äärmiselt hästi. Kohtunikud lasid ta edasi soolo- ja duetivooru.

MUBA duetivoorus esines Ant koos Sebastian Jasinskiga. (Sebastiani kohta loe rohkem SIIT!)

MUBA duetivoor: "Dancing on my own"

MUBA voor: "As it was"

MUBA voorude lõppedes õnnitles Mihkel Raud Anti ja noormees sai edasi stuudiovooru.

STUUDIOVOOR: "Better man"

Mihkel tänas Anti imeliste türgi roogade eest, kuna ta on enda sõnul suurim Türgi kultuuri ja toidu fänn. Lisaks ütles ta, et see oli esimene esitus selle saate jooksul, mis oli päris esituse moodi. Birgitile äärmiselt meeldis Anti esitus ja uskus tema loo sõnumisse. Koit tänas Anti selle eest, et noormees on nii ilusti eesti keele selgeks saanud ning lisas, et naudib tema hääle metalsust.

Stuudiovoorust Ant edasi ei saanud ning osales lohutusvoorus.

LOHUTUSVOOR: "Tulen kord jälle"

Koit väga nautis Anti esitatud lugu ning nimetas teda väga võimekaks ning huvitavaks lauljaks. Mihkel ütles taas, et Anti esitus oli esimene lugu, mis kõlas nagu päris etteaste moodi. Ta oli aga erakordselt skeptiline Anti valitud loo ees, kuid oli täiesti vapustatud, et noor laulja suutis loo nii imeliselt esitada. Birgit ootas Anti esitus väga, et kuulda, kuidas ta eesti keeles laulab ning kiitis teda imeilusa esituse eest. Ant tunnistas Taukarile, et see oli üks esimesi Eesti laule, mis ta esitanud on.

Ant sai edasi finaalsaadetesse!

1. FINAALSAADE: "Supermodel"

Selle saate teemaks oli rokkmuusika.

Mihkel ütles, et lugu oli "okei" ning valitud laul ei olnud tema meelest hea tema hääle jaoks. Birgit kiitis Anti head loovalikut ning ütles, et tundis sära. Koidule meeldis taas Anti hääl, kuid ei olnud nii vaimustatud, kui eelmine kord. Koidule siiski meeldis hea energia ning lugu. 

Saatepublik tegi ka suure aplausi Antile, kuna noormees sai paar päeva varem isaks teisele tütrele Adellile.

2. FINAALSAADE: "365 days"

Selle saate teemaks oli Eesti.

Ant esitas Birgiti lugu, mis oli üks esimesi peale seda, kui lauljanna ise saate võitis.

Koidule väga meeldis Anti stiil ning kiitis noormehe vokaalsetvõimekust. Mihkel ütles, et Antile, et lauljal on suur hääl ja suured lood, mis talle sobivad. Birgit meenutas oma esitust ning see tõi talle tagasi palju emotsioone. Talle väga meeldis, et Ant tegi loo mehelikumaks ja tugevamaks.

3. FINAALSAADE: "Frozen"

Selle saate teemaks oli 90ndad.

Mihkel ütles, et Anti esitus oli täielik õnnestumine. Birgitile läks lugu äärmiselt hinge. Koit imestas väga, et Ant laulis lugu originaalhelistikus ja kiitis ägedat loovalikut.

4. FINAALSAADE: "Fever"

Selle saate teemaks oli jazz muusika.

Birgiti suust tuli ainult kiidulaul ning oli üllatunud, et Ant nii tuntud loost uue ägeda versiooni lõi. Koit kutsus lugu maitsekaks ja kiitis vinget esitust. Mihkel kartis, et Ant ehk esitab laulu liiga magusalt, kuid kõik oli super. Raua meelest võiks Ant minna Eurovisioonile!

5. FINAALSAADE: "Star Walkin'"

Selle saate esimeseks teemaks oli hip-hop muusika.

Koit kutsus Anti kavalaks rebaseks ja kiitis lauluvaliku eest, kuna noor laulja oli loo valinud täpselt nii, et tema tugevuseks välja kostuks. Mihkel rääkis toidust nagu ta igakord Anti nähes teeb ja kokkuvõtvalt ütles, et lugu oli hea. Birgitile jäi loost väheks ja tahtis veel!

5. FINAALSAADE: "Le Temps des cathedrales" (muusikalist "Jumalaema kirik Pariisis")

Selle saate teiseks teemaks oli muusika muusikalidest.

Birgit kutsus lugu imeliseks ning uskus loosse arusaamata, millest laul räägib. Lisaks kustus valikut geniaalseks. Koidule meeldisid Anti kõrged noodid. Mihklile meeldis Anti ülikond ja kiitis, et seekord noormees maikas ei olnud (nagu tavaliselt).

6. FINAALSAADE: "Olen valind tee"

Selle saate esimeseks teemaks oli duett.

Ant ja Ott esitasid vägeva duetti ning rahvas oli pöördes.

Koit kutsus duot võimsaks ja kiitis, et mehed üksteist täiendasid. Birgit kiitis duetipartneri valikut ning tundis, et Ant sai väga hästi särada Oti kõrval. Mihkel seekordses saates ei osalenud ja teda asendas Maarja-Liis Ilus. Lauljannale väga meeldis, et Ant valis just mehe oma kõrvale ja peab seda armsaks, et Ant Oti pärast üldse eesti keelt õppima hakkas. 

6. FINAALSAADE: "With a little help from my friends"

Selle saate teiseks teemaks oli bändi the Beatles muusika

Birgit tundis iga oma ihukarvaga, et lava on Anti koht ja loodab, et Ant paneb igasse loosse oma hinge. Maarja-Liisi jaoks oli lugu äärmiselt võimas ja talle tundus nii loomulik, kuidas Ant laval rahvaga, tasutalauljate ja bändiga suhtleb. Koit kiitis samuti, kuidas Ant lava kontrollib ja kutsus noort lauljat proffiks.

Vaata ka pilte Anti teekonnast staarisaates!

"Eesti otsib superstaari" tulemuse selgumiseni on jäänud vaid nädal ja pool. Kahtlusteta on superfinaali eel pinged absuluutses haripunktis. Üks finalistidest on juba mõne aja pärast Eesti tuntuim inimene, kes peab astuma võidujooksu reaalsel muusikaareenil. Teekond senisesse tippu ei ole olnud lihtsate killast. Ette on tulnud nii naeru kui pisaraid, tõuse kui libastumisi. Hea hetk, et heita pilk põneva, kuid meeleoluka hooaja eredamatele hetkedele, kuidas tänased finalistid esimest korda värisevatel jalgadel kohtunike ette astusid.

Vaata superstaari erisaadet pühapäeval kell 19.30!