Reklaam sulgub sekundi pärast

SUUR ÜLEVAADE | Kuidas saate noorim osaleja Margareth end staarisaate finaali laulis

“Eesti otsib superstaari” saates on alles jäänud, vaid kolm – Ant Nurhan, Robin Kristofer Kukk ja Margareth Mürk. Meenutame täna ühte neist kolmest andekast lauljast ning vaatame, kuidas on kulgenud Margarethi teekond staarisaates.

sisu

EELVOOR: "Stand by me"

Eelvoorus ei suutnud kohtunikud uskuda, et Margareth on tõesti 15. aastane. Koit usub, et noor laulja suudab täiskasvanuna veel paremini lauda. Margareth sai kolm "Jah" sõna ning sai hakata valmistuma MUBA voorudeks.

MUBA voor: "Human"

MUBA duetivoor: "Easy on me"

MUBA voor: "Kehakeel"

Muba voorude lõpus kartis Mihkel, et ehk on Margareth veel liiga noor, et saates osaleda, kuid ta lasti edasi vaatamata hirmule.

STUUDIOVOOR: "... ja põleb maa"

Birgit usub, et vaatamata Margarethi noorusele, on ta endiselt väga tugev laulja ning paljudest teistest parem. Koidu jaoks oli lugu tehniliselt super ning vägev esitus. Mihkel nõustus Birgiti ja Koiduga ning kutsus esitlust imeliseks. 

LOHUTUSVOOR: "Golden hour"

Mihklile meeldis väga Margarethi esitlus, kuid ütles, et lauluvalik oli veidike halb. Siiski kordas ta, et esitus oli suurepärane. Birgit kinnitas ka, et Margareth valis äärmiselt raske loo, kuid oli väga õnnelik, et noor laulja suudab nii kõva esituse teha. Koit kuulis mõnda tehnilist viga, kuid arvestades, kui raske see lugu oli, oli tema meelest kogu etteaste äärmiselt vägev.

1. FINAALSAADE: "Rather be"

Selle saate teemaks oli rokkmuusika.

Mihklil oli algselt mure, kuidas Margareth saab hakkama bändiga koos esituses. Kohati oli tal tunne, et noor muusik ja bänd veel omavahel päris hästi ei sulandunud. Birgit ei saanud aru, millest küll Mihkel räägib ning kiitis Margarethi hea esituse eest. Birgiti jaoks oli see ka parim esitus saates. Koit nautis hästi valitud lugu ning uskus, et Margareth sobis bändiga suurepäraselt.

2. FINAALSAADE: "Sind otsides"

Selle saate teemaks oli Eesti.

Koit kiitis Margarethi esitust, kuid tundis, et see lugu on üleleierdatud. Mihkel tundis, et lugu tegi ta uniseks, kuid usub, et siiski Margareth on suurepärane laulja. Birgit tundis, et esitus tuli südamest ning noor muusik tegi loo täiesti enda omaks.

3. FINAALSAADE: "Everybody's free"

Selle saate teemaks oli 90ndad.

Mihkel kiitis loovalikut ning nautis Margarethi laulmistehnikat. Birgit väga nautis, kuidas vaatamata Margarethi noorusele, oskas ta endast siiski 90ndad välja tuua. Koidule meeldis looseade ja tundis, et Margarethi hääl sobib hästi tantsuliste lugudega.

4. FINAALSAADE: "Autumn leaves"

Selle saate teemaks oli jazz muusika.

Mihkel tundis, et Margareth näeb selles saates palju vanem välja ning esitus oli äärmiselt õnnestunud. Birgiti viis esitatud lugu heas mõttes unelema. Ta siiski ei tundnud, et lugu oli parim esitus, mis Margareth saates esitanud olnud, kuid kiitis neiu imeilusat häält. Koit tundis ka, et Margareth ei tundnud end täiesti mugavalt lugu esitades. 

5. FINAALSAADE: "Where is love?"

Selle saate esimeseks teemaks oli hip-hop muusika.

Birgit nautis lugu väga ning kiitis Margarethi head inglise keelt. Ainus, mida Birgit soovitas neiule olid näitlemistunnid, et Margareth oma hirmu peita oskaks. Koit tunneb, et kõik osalejad on saates liimist lahti, kuna antud teema hirmutab kõiki. Mihkel ütles lühidalt, et esitus talle meeldis.

5. FINAALSAADE: "Somewhere" (muusikalist "West side story)

Selle saate teiseks teemaks oli muusika muusikalidest.

Mihkel kiitis Margarethi ja ütles, et see on neiu kõige parem esitus kogu saates. Birgit nautis Margarethi ilusaid noote, kuid leidis ka koha, kus norida. Nimelt Margarethi madalad noodid nõuavad rohkem tähelepanu. Koit meenutas aegu, mil ta ise seda sama muusikali laval mänginud on. Mees kiitis, et Margarethi esitus oli peaaegu perfektne esitus ning nuriseda ei saa.

6. FINAALSAADE: "New York state of mind"

Selle saate esimeseks teemaks oli duett.

Mihkel selles saates ei osalenud ning teda asendas armastatud muusik Maarja-Liis Ilus.

Birgitit liigutas etteaste südame põhjani ja tundis, et duo sobib kokku äärmiselt hästi. Siiski tundis ta, et vanusevahet on tunda mõlema häälest ning see oleks ehk ainus koht, kus nuriseda. Maarja tundis samamoodi häälte erinevust, kuid nautis seda väga. Lauljanna kiitis Margarethi esitust väga. Koit tundis, et lugu kõlas veidi võistlusena, kuid kiitis duetti väga. Lisaks kiitis loovalikut.

6. FINAALSAADE: "Let it be"

Selle saate teiseks teemaks oli bändi the Beatles muusika.

Maarja tundis, et Margareth valis äärmiselt julgelt väga tuntud loo, kuid siiski suutis selle laulu väga hästi esitada. Koit samuti tundis, et Margareth esitas lugu imeilusalt ja kutsus teda lausa fantastiliselt heaks lauljaks. Birgit läks looga täiesti kaasa ning nautis Margarethi häält täiel rinnal.

Vaata ka pilte Margarethi teekonnast staarisaates!

“Eesti otsib superstaari” tulemuse selgumiseni on jäänud vaid nädal ja pool. Kahtlusteta on superfinaali eel pinged absuluutses haripunktis. Üks finalistidest on juba mõne aja pärast Eesti tuntuim inimene, kes peab astuma võidujooksu reaalsel muusikaareenil. Teekond senisesse tippu ei ole olnud lihtsate killast. Ette on tulnud nii naeru kui pisaraid, tõuse kui libastumisi. Hea hetk, et heita pilk põneva, kuid meeleoluka hooaja eredamatele hetkedele, kuidas tänased finalistid esimest korda värisevatel jalgadel kohtunike ette astusid.

Vaata superstaari erisaadet pühapäeval kell 19.30!