Delfi peatoimetaja: jokkis endine peaminister ületab alati uudiskünnise, sellest on raske mööda vaadata

Tippajakirjanikud Kärt Anvelt ja Urmo Soonvald Delfi Meediast selgitasid “Stuudios”, miks on uudistetoimetusel võimatu mööda vaadata endise peaministri Taavi Rõivase käitumisest TV3 sügispeol.

Kärt Anvelt ja Urmo Soonvald rääkisid saates “Stuudio” esmalt sellest, et 29. septembril astuvad KUMU auditooriumi laval üles Delfi Meedia kaheksa ajakirjanikku, kes kõik räägivad oma isikliku loo. “Laval on kaheksa inimest, kes räägivad oma tööst, aga töö on põiminud sellega, et nad on eelkõige inimesed. Ükskõik mis lugu nad teevad, alates Taavi Rõivasest kuni muude teemadeni, nad on eelkõige inimesed. Laval räägivad kaheksa meie ajakirjanikku oma rasketest, keerulistest ja vastuolulistest lugudest, kus on neil küsimus, kuidas teha, mismoodi inimese sisetunne seda võimaldab teha ja mis on vastuolud,” kirjeldas Soonvald.

Saatejuht tõi lähemalt esile Taavi Rõivase ja TV3 sügishooaja avapeo, milles toimunut kõik peamised väljaanded hoogsalt kajastasid. “Mille järgi ajakirjanik tegelikult vaatab, mis teema ta võtab ja suureks puhub? “Mitut moodi saab vastata su küsimusele, aga iga kord, kui endine peaminister on jokkis, näiliselt jokkis või on ühe või teise daamiga, kusjuures oma proua paari meetri raadiuses, on see tegelikult uudisteema. Eriti meelelahutusajakirjanduses. Ja ma just sorisin oma mälus, 10. oktoobril aastal 2017. kus Eesti Päevaleht avaldas Taavi Rõivasest ühe teise loo, kui ta oli Malaisias,” kirjeldas Soonvald ja ütles, et selle loo tarbeks otsiti päevi ja päevi allikaid ning püüti vilepuhuja puhul aru saada, kas ikka oli ja miks ta seda räägib.

Kui palju mõtleb ajakirjanik tagajärgedele, ehk kas sellise loo avaldamisega võivad kahju saada lapsed või lähedased? “Mina olen ju selliste teemadega hästi palju kokku puutunud. Perevägivalda pean silmas, pedofiilia juhtumeid…ma olen jah väga palju neist teemadest kirjutanud. Ja seal ongi valikukriteerium. Ma olen saanud pahandada, et miks sa selle pedofiili või tohutu vägivallatseja nime ei avalda? Just sellepärast ei avalda, et ma kaitsen neid lapsi,” ütles Kärt Anvelt.

Soonvald lisas, et nii tal kui tema kolleegidel on aastate jooksul kogunenud sadu lugusid, mida ned ei ole avaldanud, just põhjusel, et lapsed, mehed, naised või lähedased ei kannataks. “Tõsi, kui endine peaminister on jokkis või näiliselt jokkis, on meil väga raske sellest mööda vaadata,” lisas ta.

Vaata ja kuula lähemalt päises olevast videost! “Stuudio” kohta saab lisainfot SIIT.

Kommentaarid puuduvad