Amanda-Hermiine Künnapas ”Kättemaksukontori” uuest hooajast: oodata on tuld, mürki ja saladusi

Amanda Hermiine
Amanda Hermiine — FOTO: Pressifoto

Sel kevadel alustas järgmise põlvkonna teleteenuses Go3 palavalt armastatud krimikomöödia „Kättemaksukontor“ 29. hooaeg. Uuel hooajal suudab „Kättemaksukontor“ ikka veel üllatada uute põnevate seikade ja humoorikate juhtumitega, vaatamata sellele, et sari on juba ligi 14 aastat eetris olnud. Amanda-Hermiine Künnapas rääkis lähemalt, mida uus hooaeg toob.

Oled lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia erialal. Kuidas või kas sa tunned see haridus mõjutab sinu sooritust teatrilaval, tele- ja kinoekraanil?

See, et ma olen elus palju tantsu õppinud on mulle mu töös väga palju kasuks tulnud. Ma usun, et näitlejale tuleb alati kasuks, kui ta on omandanud ka mingeid muid oskusi ja teadmisi, peale näitlemisoskuse. Tunnen, et koreograafiaõpe on andnud mulle mingisuguse huvitava füüsilise intuitsiooni ning ka enesekindluse keha valdamise koha pealt.

Kui Lumi-Lee saaks üheks päevaks vahetada kohad ükskõik millise teise tegelasega „Kättemaksukontoris“, kelle ta valiks ja miks?

Äkki see tegelane oleks Asta Poogen? Tal tundub alati lõbus olevat ja usun, et Lumi-Leed väga huvitaks, kus Asta seiklemas käib. 

Millist episoodi oli sinu jaoks kõige keerulisem filmida ja miks?

Arvan, 25. hooaja kõige esimesi episoode. Lumi-Lee oli ju seriaalis uus tegelane ja ka näitlejana olin uus inimene seltskonnas. Kui näitlejana hakkad uut tegelast “selga proovima” või teda “ellu äratama”, siis alguses ongi natukene kohmakas tunne. Tegelane ei ole veel omaks saanud ja kahtled endas, et kas ma ikka saan hakkama ja mida on stsenarist või režissöör selle tegelase väljamõtlemisel oluliseks pidanud ja kas ma suudan need olulised nüansid välja kanda.

Kui sa peaksid kirjeldama viimast hooaega kolme sõnaga, mis need oleksid?

Tuli, mürk, saladused.

Milline kaasnäitleja üllatas sind sel hooajal kõige rohkem oma esitusega ja miks?

Ei oska ühte konkreetset esile tuua. Küll aga tutvusin ise paljude Eesti näitlejatega, kellega varasemalt kokkupuudet pole olnud ning kes mulle igati sümpaatseks osutusid. Hea meelega teeksin nendega ka tulevikus koostööd.

Kui sa saaksid oma tegelaskujuga teha crossover episoodi mõne teise telesarjaga, millise sa valiks ja miks?

Eestis ikka mõne krimiseriaaliga, kuid hetkel ei oska öelda, millisega.  Välismaiste seriaalide hulgast valiksin “Breaking bad” ja “Narcos”, sest need on mu vaieldamatud lemmikud ja detektiiv sobiks nendesse seriaalidesse ju hästi.

Millise eelmiste hooaegade tegelasega on sinu arvates Lumi-Lee kõige tugevamalt seotud ja miks?

Seotud on ta olnud eelkõige isa Verneriga, kes omakorda on ka ise paljude juhtumitega seotud olnud. 29. hooajas ei ole me veel Vernerit näinud, aga ehk see võimalus veel tekib. 

Mida võivad fännid oodata 29. hooajalt, mida nad pole varem näinud?

“Kättemaksukontoris” on aastate jooksul olnud palju neid näitlejaid, kes erinevate tegelaste näol seriaali tagasi tulevad. See hooaeg on kindlasti palju uusi andekaid näitlejaid, keda me varasemalt “Kättemaksukontori” osades näinud veel ei ole. Lisaks on uue hooaja esimene lugu sõna otseses mõttes väga tuline.

Kui Lumi-Lee peaks valima kättemaksu või õigluse vahel, kumba ta eelistaks ja miks?

Ma arvan, et Lumi-Lee on piisavalt ükskõikne, et kättemaksu mitte haududa. Usun, et jääks ikka õigluse juurde.

Milline oli sinu jaoks isiklikult kõige meeldejäävam hetk eelmistest hooaegadest või juba filmitud viimasest hooajast ja miks?

Ütleksin, et 27. hooajal filmitud “Külm kättemaks” episoodid on mulle hästi meelde jäänud. Mulle meeldis selle osa puhul lugu ja protsess üldiselt ning ka võttekohad, kus filmisime. 

Lisaks oli too tõestisündinud loost inspireeritud. 

Vaata uut tulikuuma „Kättemaksukontori“ hooaega juba täna, mida näeb kuni sügiseni  eksklusiivselt järgmise põlvkonna teleteenuses Go3.

Kommentaarid puuduvad