Salajane maailm kasiinode turvalisuses – kuidas püütakse pettureid?

Pilt on illustreeriv
Pilt on illustreeriv — FOTO: 123rf

Kasiinodega on alati seotud raha ning suured pinged, ning see on ka peamiseks põhjuseks, miks erinevad ettevõtted näevad kõvasti vaeva petturite püüdmiseks. Alati on mõned inimesed, kes soovivad lihtsalt tulu teenida ning seda kõike teiste arvelt. Küll aga on kasiinodel olemas erinevad nipid ja salajased moodused, kuidas pettureid püütakse. 

Petturite püüdmiseks on väga palju erinevaid lahendusi, kuid tihti ei räägita nendest avalikult. Loomulikult on sellel oluline põhjus – ükski kasiino ei soovi jagada enda nippe, kuidas pettureid püütakse. Küll aga on mõned laialt levinud lahendused teada, ning soovime neid ka teiega jagada.

Petturite püüdmine online kasiinodes

Tänasel päeval on järjest populaarsemad online kasiinod, kus inimesed saavad enda õnne proovile panna sõltumata enda asukohast. Peamiselt proovivad mängijad ära kasutada erinevaid pakkumisi ning kampaaniaid, mis on eelkõige mõeldud uutele mängijatele. Erinevad kasiino boonused võivad olla väga ahvatlevad ning tõsta oluliselt mängijate võitude suurust.

Kasiinod kasutavad selliste petturite tabamiseks erinevad lahendusi, mis võimaldavad tuvastada mängijate IP-aadresse, ülekanneteks kasutatavaid meetodeid ning muid sarnaseid lahendusi. See on ka peamiseks põhjuseks, miks e-rahakottidega sissemakseid ei saa kasutada boonuste aktiveerimiseks. Nende tausta on praktiliselt võimatu uurida, ning selliselt oleks võimalik inimestel teha sissemakseid piiramatult ning igal sissemaksel hankida endale tervitusboonus.

Füüsiliste kasiinode pettused ning nende tabamine

Ilmselt ei ole see kellegi jaoks uudis, et füüsilistes kasiinodes tabatakse koguaeg pettureid, kes üritavad kasiinole tekitada rahalist kahju. Tegemist võib olla ahvatleva lahendusega ning ilmselt on seda nähtud ka filmidest, kuid tegelikult see nii lihtne ei ole.

Järgnevalt vaatame üle mõned punktid, mida kasiinod teevad petturite tabamiseks:

  • Valvekaamerad – kaamerate abil on võimalik tuvastada varguseid, pettuseid ning inimeste imelikku käitumist. Tavaliselt kipuvad petturid olema väga krambis ning see tekitab turvameestele põhjuse antud asja lähemalt uurida. 
  • Diilerite koolitus – paljud kasiinod koolitavad enda diilereid väga täpselt, et vältida erinevaid pettuseid. Kõige levinum nendest on ilmselt kaartide lugemine, kus väikeste panustega proovitakse aru saada, milliseid kaarte võiks järgnevalt oodata. Peale seda liitub lauaga mängija, kes alustab suurelt panustamist. 
  • Saalijuhid – inglise keeles on antud töökoha nimetuseks pit boss, kelle ülesandeks on hoida korda ning jälgida kõiki mängijaid. Kahtluse korral on tal õigus mängijat kontrollida ning läbi selle tuvastada pettused. Samuti on kasiinol kahtluse korral õigus inimene mängulauast eemaldada. 
  • Petturite nimekirjad – Eestis antud lahendust väga kasutusel ei ole, kuid näiteks Las Vegases on see väga populaarne. Kõik inimesed, kes on kasiinot petnud satuvad musta nimekirja ja kasiinod jagavad omavahel antud nimekirja. Selliselt hoitakse keelatud mängijad laudadest eemal, ning pettuse protsent on oluliselt madalam.

Miks kasiino pettused tihti ei tööta?

Tavaliselt ei tööta kasiinode petmine, sest kasutusel on tehnoloogia, karmid karistused ning koolitatud töötajad. Need on ühtlasi kolm põhilist aspekti, mida kasiinod jälgivad ning proovivad maksimaalselt tõhustada. Loomulikult peavad kasiinod jälgima ka hasartmänguseadust, ning sealt tulenevaid punkte. Lisaks mängijatele on ka kasiinodel väga palju kohustusi, mida tuleb jälgida.

Lisaks avalikele meetodidele on kasutusel ka mõned salajased nipid, mida teavad väga vähesed inimesed. Kahjuks ei ole võimalik nende kohta leida ka internetist selgitusi ja neid hoitakse salajas. Paljud kasiinod on aastate jooksul leidnud nippe, mille efektiivsus on äärmiselt kõrge, ning kui mängijad nendest teada saaks, siis oleks koheselt märgata efektiivsuse langust. Kahjuks on kasiinod ning muud hasartmängudega seotud asutused alati olnud erinevate petturite jaoks magusad paigad. Õnneks on kontroll tugev, ning üldiselt saavad inimesed nautida toredat meelelahutust.

Petturite tulevik ning karistused

Tavaliselt kaasneb pettuse avastamisel kasiinost väljaviskamine ning kasiinokeeld. Küll aga sõltub see suuresti riigist, kus antud sündmus juhtub. Mõned riigid on karmimad, ning mõned on oluliselt leebemad. Kõige levinumad karistused on erinevad keelud ning rahalised trahvid. Kui tegemist on karmide seadustega riigiga, siis võib petmine kaasa tuua ka aresti või lausa vangistuse. Lisaks on võimalik saada suuri rahalisi trahve, mis tuleb kasiinole tasuda.

Üldiselt on kasiinodes petmine oluliselt väiksem, sest inimesed on teadlikud keerulistest tehnoloogiatest, mis on kasiinodes kasutusel. Paljud inimesed soovivad lihtsalt meelelahutust nautida ning neid antud teema absoluutselt ei huvita. Hästi koolitatud töötajad aitavad samuti kaasa pettuste vähendamiseks, sest pettus avastatakse üldiselt enne selle juhtumist. Olgu tegemist inimese imeliku käitumisega või paranoiaga, mis jääb diilerile silma. Peale seda saab ta info edasi anda teistele inimestele, ning keerulise kliendiga tegeletakse kiiresti.

Suurimad pettused kasiinodes

Läbi aastate on olnud palju erinevaid pettuseid, mis kasiinodes on toime pandud. Järgnevalt reastame mõned kõige suuremad pettused:

  • MIT Blackjack meeskond – 1980-ndatel tegeles grupp MIT õpilasi ja vilistlasi kaartide lugemise ja petmisega. Tulemuseks oli miljonite dollarite väärtuses võite ning kasiinokeeld. Nagu näha, siis ka kõige targemate inimeste pettused avastatakse. 
  • Roselli vendade pettus – tegemist oli kahe diileriga, kes aitasid tulemustele kaasa ruletis. Mängijad tegid panused, ning magnetite abil mõjutati tulemust. Selliselt õnnestus mängijatel võita suuri summasi, ning mõlemad vennad lõpetasid vanglas. 
  • Phil Ivey pettus – tegemist on ühe väga harukordse juhusega, kus elukutseline pokkerimängija Phil Ivey suutis bakaraa mängus kaartide tagumisel küljel näha sümboleid. Läbi selle õnnestus tal tulemusi ette ennustada ning saavutada võidud.

Pettustega on kasiinodelt võidetud miljoneid eurosi, kuid keegi ei oska täpselt öelda, kui palju on neid pettuseid, mis on kasiinodele jäänud avastamata. 

Kommentaarid puuduvad